KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

WOŚP Bieszczady 2018. Biegaj i pomagaj

"Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" Fot. Flickr.com

Ruszyły zapisy na I Bieszczadzki Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". To będzie pierwsza edycja biegu, która w ramach WOŚP zostanie zorganizowana w Sanoku.

REKLAMA


Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, alpinista i biegacz z Sanoka. Bieg odbędzie się w dzień wielkiego Finału - 14 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa około pół godziny. Start i meta będą zlokalizowane na sanockim rynku. Długość trasy wynosi niecałe 3 kilometry i wiedzie od rynku, przez ulicę Zamkową, 2. Pułku Strzelców Podhalańskich, Matejki, Kościuszki i 3. Maja.

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, dodatkowo muszą dostarczyć zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu. Zapisy trwają do 5 stycznia 2018 roku. Opłata startowa wynosi 10 zł, a cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

- Bieg od lat towarzyszy Finałom w stolicy i kilku innych polskich miastach. Cel jest bardzo szczytny, bo dzięki zebranym pieniądzom, Fundacja Jurka Owsiaka kupuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży i uczy dzieciaki pierwszej pomocy. W Sanoku, przy okazji biegu i dzięki zaangażowaniu studentów miejscowej PWSZ, zorganizujemy dla mieszkańców darmowe badania poziomu cukru we krwi i pokazy ratownictwa. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny - mówi Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Na mecie każdy zawodnik otrzyma ceramiczny medal ufundowany przez posła z Sanoka, Piotr Uruskiego. Dodatkowo w ramach akcji, na sanockim rynku każdy chętny będzie mógł bezpłatnie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i nauczyć się udzielania pierwszej

Wydarzenie organizowane jest w ramach Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Partnerem akcji jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku.

Zobacz także: Finał WOŚP w Sanoku. Będzie się działo!

ms, red.

  • autor: ms, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?