KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Finał WOŚP w Sanoku. Będzie się działo!

W Sanoku trwają przygotowania do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mieście działają dwa sztaby - Sanocki i Bieszczadzki. Oba będą zbierać pieniądze, Bieszczadzki dodatkowo szykuje kilka dni WOŚP-owych imprez i wielki finał na sanockim rynku.

REKLAMA


- Chcielibyśmy, aby tegoroczny finał WOŚP w Sanoku był wyjątkowy. Oprócz zbiórki pieniędzy i świetnej zabawy, bardzo zależy nam także na zintegrowaniu wokół tej szlachetnej idei jak największej liczby ludzi z różnych środowisk. Zaprosiliśmy do współpracy sanockie szkoły, placówki kultury, lokalnych artystów, sportowców, samorządowców i polityków, a także m.in. mieszkańców Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku, którzy przygotowują dla nas gipsowe anioły na licytacje - mówią organizatorzy.


Hurrockaine (Katowice). Fot. Adrianna Zołdak

Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia. Na sanockim rynku zaplanowano koncert zespołów rock'owych. Zagra między innymi: Utopia (Krosno), 0% Normy (Rzeszów) i Hurrockaine (Katowice). Kto będzie gwiazdą wieczoru? Dowiemy się niebawem. Nie zabraknie także tradycyjnego "światełka do nieba", czyli pokazu sztucznych ogni.

W programie znalazły się również pokazy sportowe, koncerty klubowe i wiele innych wydarzeń kulturalnych, m.in. bal przebierańców dla dzieci, dancing dla seniorów, maraton zumby, bieg "Policz się z cukrzycą..." O pozostałych, organizatorzy będą na bieżąco informować na Facebook’u na stronie "Bieszczadzki Sztab WOŚP".

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Fundacja planuje doposażyć oddziały neonatologiczne w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W ubiegłym roku dwa sztaby działające w Sanoku zebrały łącznie ponad sto tysięcy złotych.

Zobacz także: WOŚP Bieszczady 2018. Biegaj i pomagaj

ms, red.

  • autor: ms, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?