KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie się działo! Finał WOŚP w Sanoku

Będzie się działo! Finał WOŚP w Sanoku Fot. archiwum Bieszczadzki Sztab WOŚP 2018

Bieg "Policz się z cukrzycą" i darmowe badania cukru dla sanoczan, na ulicach ponad setka wolontariuszy, na scenie aukcje i koncerty oraz tradycyjnie "światełko do nieba". Tak będzie wyglądał finał WOŚP w Sanoku przygotowany przez Bieszczadzki Sztab WOŚP.

REKLAMA


Bieszczadzki Finał WOŚP wystartował już tydzień przed wielkim Finałem. W minioną niedzielę z Orkiestrą grali siatkarze TSV Sanok oraz seniorzy.

WOŚP-owa sobota
W przeddzień wielkiego Finału na sanoczan czeka sporo atrakcji. Bieszczadzki Sztab WOŚP tak zaplanował wydarzenia, aby każdy znalazł coś dla siebie. O godzinie 17 w hali sportowej przy PWSZ rozpocznie się Maraton Zumby ze specjalnym udziałem gimnastyków UKS Spartanie Zahutyń. O tej samej godzinie w Klubie Górnika rozpocznie się szkolny pokaz talentów "Zimowe granie w pomaganie". Uczestnicy będą mogli zobaczyć występy uczniów sanockich szkół i zaopatrzyć się w domowe wypieki.

O godzinie 18 w Sanockim Domu Kultury rozpocznie się koncert Flamenco, a w Arenie Sanok WOŚP-owy mecz hokeja. O godzinie 19 w klubie PaniK rozpocznie się koncert rock’owy. Zagrają m.in. sanocki Teleport i rzeszowska Sabała Bacała.

Dochód ze wszystkich imprez zasili konto fundacji WOŚP.

Gorący Finał
O godzinie 13.30 z sanockiego rynku wystartuje bieg "Policz się z cukrzycą". Bieg poprowadzi alpinista, Łukasz Łagożny. Długość trasy wynosi niecałe trzy kilometry i wiedzie od rynku, przez ulicę Zamkową, 2. Pułku Strzelców Podhalańskich, Matejki, Kościuszki i 3. Maja. Dochód z biegu zostanie przekazany Fundacji WOŚP, która z zebranych w całej Polsce pieniędzy, kupi pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy ceramiczny medal przygotowany specjalnie na Finał WOŚP w Sanoku ufundowany przez posła Piotra Uruskiego.

Dodatkowo mieszkańcy będą mogli w godzinach od 14 do 16 zmierzyć sobie za darmo poziom cukru we krwi, a studenci ratownictwa medycznego będą uczyć chętnych pierwszej pomocy.

Gramy dla noworodków
Podczas finału na ulicach Sanoka i okolic pieniądze zbierać będzie ponad setka wolontariuszy Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. - Udało nam się zebrać wspaniałą ekipę! Naszych ludzi będziecie mogli spotkać na ulicach miasta, każdy z nich będzie miał puszkę i identyfikator ze zdjęciem, a do tego tradycyjnie czerwone serduszka WOŚP. Wrzucajcie hojnie do puszek, bo za zebrane pieniądze Fundacja Jurka Owsiaka kupi nowoczesny sprzęt do ratowania noworodków - zachęca Anna Sawa z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Wielki finał
O godzinie 15 rozpoczną się koncerty i licytacje. - Tradycyjnie będziemy się bawić przy rock’owych dźwiękach. Gwiazdą imprezy będzie legenda polskiego metalu - zespół Turbo. Mamy też świetne rzeczy na licytacje, w tym gadżety związane z serialem "Wataha" od HBO, sanockim klubem hokejowym i siatkarskim, wycieczki i gadżety od parlamentarzystów i posłów, do tego rękodzieło, personalizowaną biżuterię, płyty, bony od trenerów i dietetyków, kilka fajnych gadżetów od Fundacji WOŚP oraz wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy - wylicza Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Cały dochód z imprez organizowanych przez Bieszczadzki Sztab WOŚP zasili konto Fundacji Jurka Owsiaka. W tym roku Orkiestra będzie zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu dla ratowania noworodków.

PROGRAM 26. Finał WOŚP SANOK


sobota, 13 stycznia

- 9:00 - 15:00: Ekstremalnie Bezpieczna Wspinaczka w Centrum Sportów Ekstremalnych, ul. Poprzeczna 2,
- 14:00: warsztaty "Dbaj o zdrowy kręgosłup", "Strefa Zdrowia", ulica Zamkowa 17,
- 17:00: maraton Zumby i pokaz Spartan, hala sportowa przy PWSZ,
- 17:00: szkolny pokaz talentów, Klub Górnika,
- 18:00: koncert Flamenco, Sanocki Dom Kultury
- 18:00: mecz hokeja Ciarko KH 58 Sanok-Hk Bardejov, Arena Sanok,
- 19:00: koncert rock'owy, Klub PaniK.


niedziela, 14 stycznia

- DŁUGIE: Bal Seniora, Dom Ludowy, godz. 16,
- NOWOSIELCE: Dom Ludowy, spektakl teatralny "Dawno temu w N.", godz. 17.

SANOK:
- 12:00 - 16:00: I Sanocki Turniej Scrabble dla WOŚP, Restauracja "Pod Zegarem", rynek,
- 13:00 - 16:00: Ekstremalnie Bezpieczna Wspinaczka w Centrum Sportów Ekstremalnych, ul. Poprzeczna 2,
- 13.30 - 14.00: Bieg "Policz się z cukrzycą",
- 15.00: Zespół Edukacji Muzycznej PWSZ w Sanoku,
- 16.00: Aemilius & the New Band in Town (Sanok),
- 16.40: Utopia (Krosno),
- 17.20: Teleport (Sanok),
- 18.00: 0% NORMY (Rzeszów),
- 19.00: Hurrockaine (Katowice),
- 20.00: światełko do nieba,
- 20.15: Turbo.

ms

  • autor: ms

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?