KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak oceniasz prace urzędu? Badania opini publicznej od poniedziałku

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Od poniedziałku tj. 17 marca w Urzędzie miasta Krosna przeprowadzone będą  badania opinii mieszkańców na temat funkcjonowania urzędu oraz wybranych aspektów życia związanych z dostarczaniem usług publicznych w naszym mieście. Ankieterzy "zapytają" ponad tysiąc klientów urzędu w budynkach przy ul. Lwowskiej 28 a oraz przy ul. Staszica 2. Ankiety będą wypełniane do kwietnia.

REKLAMA


Badanie jest kontynuacją cyklicznych badań rozpoczętych w 2012 roku i obecnie jest prowadzone równolegle na terenie 40 jednostek samorządu terytorialnego, w formie  wywiadu ankietowego.

Śląski Związek Gmin i Powiatów prowadzi szereg działań na rzecz poprawy funkcjonowania samorządu terytorialnego. Jedną z inicjatyw podjętych w ostatnich latach jest wsparcie dla urzędów w zakresie poprawy jakości usług świadczonych dla mieszkańców. Elementem proponowanego systemu kontroli zarządczej jest wykorzystywanie opinii klientów urzędów w ocenie realizacji usług.

Pozyskane w wywiadach informacje wspomogą zarządzanie urzędami i wybranymi zadaniami analizowanymi w ramach wymiany doświadczeń i identyfikacji dobrych praktyk w urzędach administracji publicznej uczestniczących w  projekcie Benchmarking - narzędzie efektywnej kontroli zarządczej w urzędach miast na prawach powiatu, urzędach gmin i starostwach powiatowych, koordynowanym przez Stowarzyszenie.

Badanie opinii publicznej jest w całości finansowane ze środków zewnętrznych, w tym współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie internetowej www.benchmarking.silesia.org.pl.

umk

  • autor: umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?