KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe zajęcia plastyczne w ofercie CDS

Nowe zajęcia plastyczne w ofercie CDS Fot. archiwum CDS

Od dziś (18 marca) oferta Centrum Dziedzictwa Szkła zostanie wzbogacona o nowe zajęcia z zakresu edukacji plastycznej. Oprócz znanych i cieszących się popularnością zajęć, na grupy zorganizowane i turystów indywidualnych czekać będą wyzwania związane z dekorowaniem ozdób wielkanocnych oraz tworzeniem szklanej biżuterii. Odbywać się one będą w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni sali wystaw czasowych.

REKLAMA


Centrum Dziedzictwa Szkła od początku swojej działalności przywiązuje szczególną wagę do organizacji zajęć z zakresu edukacji plastycznej i rzemieślniczej. Cieszą się one bardzo dużą frekwencją. Dotychczas skorzystało z nich kilkanaście tysięcy osób. Szczególne zainteresowanie wzbudza zawsze oferta sezonowa, której najlepszym przykładem była nauka dekorowania ozdób bożonarodzeniowych.

W najbliższym czasie turyści skorzystać będą mogli z nowych propozycji, przygotowanych z myślą o zbliżających się Świętach Wielkanocnych, podczas których zdobić będą szklane pisanki.

Drugą nowością jest możliwość uczestniczenia w tworzeniu szklanej biżuterii. Dzięki temu będzie można poznać szkło jako materię artystyczną, oraz metody zdobnicze, ze szczególnym skupieniem się na technice witrażowej. Z jej pomocą uczestnicy zajęć własnoręcznie wykonywać będą biżuterię według własnego pomysłu. Szklane kolczyki, zawieszki czy bransoletki powstaną w specjalnie przygotowanej przestrzeni, służącej dotąd przede wszystkim za salę wystaw czasowych. Obecnie znajduje się w niej aranżacja związana z technologią produkcji szkła, która wpisuje się charakterem w nową funkcję pomieszczeń.

Dostępne od wtorku (18 marca) zajęcia z dekorowania ozdób wielkanocnych oraz projektowania i wykonywania biżuterii szklanej to szansa na zrealizowanie własnych pomysłów, które bardzo często, ze względu na brak odpowiednich materiałów, narzędzi czy warunków, pozostają niezrealizowane. To także świetna zabawa i bardzo kreatywna forma spędzania wolnego czasu, oraz pomysł na oryginalny i niepowtarzalny prezent. Zajęcie dostępne są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i turystów indywidualnych.

Oprócz nowych propozycji, Centrum cały czas zaprasza na naukę malowania na szkle, zajęcia z twórczego recyklingu oraz naukę hutniczego fachu.

Szczegółowe informacje (ceny, terminy, rezerwacja) uzyskać można w recepcji Centrum, pod numerem telefonu 13 44 400 31.

di/cds

  • autor: di/cds

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?