KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ratownicy z Naftówki spadochroniarzami!

Klaudia Harsze otrzymuje z rąk Jana Gazarkiewicza legitymację spadochroniarza i gapę Klaudia Harsze otrzymuje z rąk Jana Gazarkiewicza legitymację spadochroniarza i gapę

Ratownicy z "Naftówki" zdobywają nowe umiejętności. 28 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w odbyła się uroczystość wręczenia uczniom klas ratowniczo-obronnych legitymacji członkowskich Związku Polskich Spadochroniarzy.

REKLAMA


Kilkunastu uczniów klas ratowniczo-obronnych zostało przyjętych do I Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Warszawie, a legitymacje przyszłym skoczkom wręczył Prezes tego elitarnego Oddziału płk rez. mgr inż. Jan Gazarkiewicz.

Przygoda młodzieży z Naftówki ze spadochroniarstwem rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku podczas międzynarodowych skoków spadochronowych na celność skakania na krośnieńskim lotnisku. Młodzież klas ratowniczych z ZSP 4 w Krośnie ("Naftówka") zabezpieczała medycznie tę wielką sportową imprezę. Wstępne przeszkolenie spadochronowe młodzież przeszła 28 marca. Poprowadził je Grzegorz Boruta. Po szkoleniu nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji ZPS i gapy.

Gapa to symbol skoczków spadochronowych, symbol przynależności do elitarnej, odważnej grupy ludzi. Może być zwykła, którą otrzymują skoczkowie po przeszkoleniu spadochronowym lub bojowa, po wykonaniu skoku spadochronowego. W końcowej części spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna i filmy ze skoków spadochronowych w różnych warunkach.

W spotkaniu uczestniczyli: Jan Gazarkiewicz - Prezes I Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Warszawie, Grzegorz Boruta - instruktor spadochroniarstwa, Jacek Suszek - członek I Oddziału ZPS w Warszawie, Joanna Kubit - Dyrektor Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr 4 w Krośnie, Zbigniew Moskal - opiekun klas ratowniczych w ZSP Nr 4 w Krośnie.

zm/pd
Fot. Szymon Muszański

  • autor: zm/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?