Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Piesi mają problem na "Guzikówce" Polecamy

Piesi mają problem na "Guzikówce" Fot. KrosnoCity.pl

Nie koniec kłopotów z przejściem dla pieszych łączących miasto z Guzikówką. Teoretycznie można przechodzić przez "obwodnicę" na wysokości ul. Krukierka, jednak to przejście nie jest oznakowane. Tymczasem przejście do ul. Jagiellońskiej pozostaje zamknięte.

REKLAMAUrząd Miasta informuje: "Zamknięte dla ruchu pieszego jest przejście od os. Traugutta w ul. Jagiellońską. Piesi mogą korzystać z  tymczasowego przejścia dla pieszych w ul. Krukierka zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem" .

To "wprowadzone oznakowanie" ogranicza się do jaskrawej tablicy z napisem "Dojście do osiedla Tragutta". Samo przejście jest nieoznakowane, nie ma żadnej informacji dla kierowców, że w tym miejscu piesi mogą wchodzić na jezdnię. Pamiętajmy, że jest to Droga Krajowa, więc wielu jadących tamtędy nie korzysta z lokalnych, krośnieńskich mediów.

Równocześnie przyzwyczajenie to "druga natura" człowieka. Zamkniecie przejścia dla pieszych prowadzącego z Guzikówki do ul. Jagiellońskiej okazało się niełatwe. Nieznani sprawcy usuwają znaki, a dodatkowo w ubiegły weekend dosłownie zadeptano siatkę, która miała uniemożliwiać przejście.

Oznakowanie i siatkę uzupełniono, obowiązuje tam "zakaz ruchu pieszych".

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • mknoe

  A mnie to np wkur..... panele wyciszające . K.... normalnie nic nie widac. Przecież są także przezroczyste. Tematu art nie ruszam bo wnioski są oczywiste.

  Zgłoś nadużycie mknoe czwartek, 21, sierpień 2014 07:58 Link do komentarza
 • giez

  @sin, remont remontem, ale czy tak strasznie trudno jest postawić tymczasowy znak "przejście dla pieszych" albo wymalować tymczasowe żółte pasy, jeżeli wyznacza się tymczasowe przejście dla pieszych? Chyba tylko o to chodzi, więc może nie obrażaj mieszkańców Guzikówki? Ciekawy jestem kto odpowie za ewentualne potracenie pieszego na tym tymczasowym przejściu? Kierowca raczej nie, bo nie ma tam żadnych znaków. Pewnie będzie wina pieszego... bo na pewno nie urzędników miłościwie nam panującego PP.

  Zgłoś nadużycie giez środa, 20, sierpień 2014 07:59 Link do komentarza
 • sin

  Do "mieszkaniec GZK" właśnie pokazałeś jaki masz rozum!Osoba myśląca wie, że jak są remonty (szczególnie tak duże) to są i CZASOWE utrudnienia!Dodatkowo osoba taka ma tzw instynkt samozachowawczy i myśląc racjonalnie powinna unikać zagrożeń i nadłożyć kilka metrów, aby bezpiecznie przejść!A jak pokazuje życie ludzie zachowują się właśnie jak barany, ponieważ przez lata wydeptali ścieżkę i teraz nie mogą jej zmienić, bo pewnie nie trafiliby na drugą stronę drogi!

  Zgłoś nadużycie sin środa, 20, sierpień 2014 07:22 Link do komentarza
 • mieszkaniec GZK

  Ludzie maja rozum i nie będą chodzić dookoła jak barany. Na Guzikówce mieszka kilka tysięcy ludzi, nie można zlikwidować przejścia na Jagiellońską!!!
  A za takie traktowanie mieszkańców podziękuj się w wyborach.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec GZK wtorek, 19, sierpień 2014 21:18 Link do komentarza
 • likkk

  ludzie sa tepi chyba widza ze jest zakaz chodzenia to i tak chodza jak kogos zabije to wtedy sie uspokoja i przestana chodzi c ludzie z guzikowki myslcie troche bo naprawde tepota straszna.:)

  Zgłoś nadużycie likkk wtorek, 19, sierpień 2014 19:31 Link do komentarza
 • zorientuj się lepiej

  znający temat chyba jednak nie zna go za bardzo!
  art. 13 ptk. 2 i 3 kodeks drogowy:
  "2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

  3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni."

  Swoją drogą brak oznakowania przejścia dla kierowców praktycznie uniemożliwia to przejście ludziom w godzinach zmożonego ruchu bo nikt się nie zatrzyma przed "takim" przejściem!

  Zgłoś nadużycie zorientuj się lepiej wtorek, 19, sierpień 2014 19:18 Link do komentarza
 • znający temat

  Pieszy może przejść przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, jeżeli nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów, oraz musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą,prostopadłą do osi jezdni. Musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom, nie dotyczy to pojazdu, który skręca w drogę poprzeczną.Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej, pieszy może przejść przez jezdnię tylko po przejściu dla pieszych. zabronione jest przechodzenie w innym miejscu nawet gdyby odległość od przejścia przekraczała 100 metrów. Słowo "TYLKO" eliminuje możliwość skorzystania przez pieszego z innego miejsca. Przejście na takiej drodze jest odrębne dla każdej jezdni. Oznacza to,że pieszy musi przechodzić przez jezdnię w dwóch etapach, po przejściu jednej jezdni musi się upewnić czy może bezpiecznie przejść drugą jezdnię. W czym problem,ą remonty to trochę więcej ruchu w stronę baru KURCZE PIECZONE na światła i droga krajowa pokonana. To i dla zdrowia wyjdzie na dobre, więcej tłuszczu się spali i kije będą nie potrzebne. Nie narzekać !!!!

  Zgłoś nadużycie znający temat wtorek, 19, sierpień 2014 18:24 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj