KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trzykrotnie większa ilość stypendiów dla uczniów w 2014 r.

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

119 uczniów krośnieńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia motywacyjne. Pozwolą one nagrodzonym na rozwijanie pasji i talentów przez najbliższy rok. Nowy Program Stypendialny Miasta Krosna o charakterze motywacyjnym uroczyście zainaugurowano 27 października 2014 r. w sali artKina.

REKLAMA


- 54 uczniów odebrało stypendia "Semper in Altum" oraz "Krośnieński Omnibus". 34 uczniów techników oraz zasadniczych szkół zawodowych otrzymało "Stypendia Młodego Zawodowca". W takcie gali Prezydent Miasta Krosna wręczył także 31 stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe przyzna na podstawie uchwały z 2004 r - informuje Urząd Miasta w Krośnie.
 
Dzięki nowej formie stypendiów motywacyjnych większa liczba uczniów niż do tej pory będzie mogła korzystając ze wsparcia materialnego i pełniej realizować swoje pasje.

O zmianach w sposobie przyznawania stypendiów informowaliśmy w KrosnoCity.pl. Uchwalenie nowego Programu Stypendialnego Miasta Krosna wynikało z licznych wniosków ze strony szkół i samej komisji przyznającej stypendia na wcześniejszych zasadach. O konieczności poprawy Programu Stypendialnego rozmawialiśmy w ubiegłym roku z wiceprezydentem Bronisławem Baranem, który już wtedy zapowiadał duże zmiany, w tym odejście od nieżyciowych limitów. Po zmianach stypendia otrzymało prawie trzy razy więcej uczniów niż w roku ubiegłym.
 
W ramach Programu Stypendialnego Miasta Krosna ustanowione zostały:
- Stypendium "Semper in altum" za znaczące osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe,
- Stypendium "Krośnieński Omnibus" za wybitne wyniki w nauce dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (od klasy drugiej),
- Stypendium "Młodego Zawodowca" dla najlepszych uczniów w zawodzie.
 
Zaproszenie na uroczystość przyjął Wicekurator Oświaty w Rzeszowie Antoni Wydro, który podkreślił znakomitą pozycję Miasta Krosna na mapie edukacyjnej województwa i pogratulował władzom miasta kolejnego pomysłu na wzrost jakości krośnieńskiej edukacji, a stypendystom osiągnięć i przyznanych stypendiów.

Dodatkowe informacje o programie stypendialnym dostępne są tutaj.

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • Sprawiedliwość

    Szkoda tylko, że dzięki tym zmianom i wprowadzeniu nieludzkiego limitu 2% nie wszyscy uczniowie, którzy mieli najlepsze osiągnięcia w Krośnie mogli otrzymać stypendium. W ten sposób ukarano m.in. dzieci z katolickiego gimnazjum i liceum, które mimo, że zostały uhonorowane wcześniej nagrodą Prezydenta Miasta Krosna i osiągnęły najwyższe wyniki, nie mogły otrzymać stypendium. Stypendium otrzymało za to wielu uczniów, którzy nie mieli specjalnych osiągnięć i nie spełniali wymagań do otrzymania Nagrody Prezydenta. No tak, żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać.
    Należy pomyśleć, czy ma to być nagroda dla najlepszych uczniów w Krośnie, czy w danej szkole. Są szkoły, które mają wielu wybitnych uczniów i takie, które ich w ogóle nie mają. Nie chodzi tu wcale o pieniądze, ale o uznanie dla dzieci, które niejednokrotnie ciężko pracują na swój sukces i pierwsze miejsca w różnego rodzaju konkursach i zawodach. To uznanie ze strony władz miasta Krosna im się należy i powinno zależeć od osiągnięć ucznia, a nie od tego ilu uczniów liczy dana szkoła i ilu w związku z tym może zgłosić stypendystów, czy jest publiczna, czy niepubliczna.
    Nie można chwalić się osiągnięciami wszystkich krośnieńskich szkół, a później jedną z nich wykluczać zprogramu stypendialnego. Dobra opinia o krośnieńskiej edukacji to nie tylko zasługa szkół publicznych.

    Zgłoś nadużycie Sprawiedliwość środa, 05, listopad 2014 16:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?