Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wybory w Krośnie: "Rozwój" popiera Piotra Przytockiego

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Komitet Wyborczy Wyborców "Rozwój" zaczyna kampanię. W czwartek, 6 listopada na konferencji prasowej ogłoszono poparcie dla prezydenta Piotra Przytockiego. "Rozwój" nie zapowiada spektakularnej kampanii. Ma ona być merytoryczna. Komitet nie ma formalnie wiodącego hasła.

REKLAMAKWW "Rozwój" to jeden z komitetów wyborczych, który nie zgłosił swojego kandydata na prezydenta Krosna, chociaż zarejestrował listy kandydatów do Rady we wszystkich trzech okręgach w Krośnie. Na konferencji prasowej Zbigniew Braja ogłosił, że "Rozwój" popiera kandydaturę Piotra Przytockiego. Piotr Przytocki też był zaproszony na konferencję, ale przybył o około godzinę później.

Komitet na konferencji prasowej przedstawili: Gabriel Zajdel (prywatny przedsiębiorca), Zbigniew Braja (przewodniczący Stowarzyszenia "Rozwój"), Maciej Cichoń (inżynier, przedsiębiorca) i Wacław Wulf (lekarz, były ordynator i były dyrektor szpitala).

Zbigniew Braja przedstawił ideę komitetu oraz uzasadniał dlaczego poparto Piotra Przytockiego. Poinformował, że "Rozwój" planował równoczesny start do Rady Miasta Krosna i Rady Powiatu Krośnieńskiego. To się nie udało. Ostatecznie komitet wystawił listy we wszystkich okręgach w Krośnie, a zamiast startować do Rady Powiatu kandydaci "Rozwoju" startują w niektórych okręgach do rad gmin.

Deklaracja programowa komitetu "Rozwój" przytaczamy w całości:

Z woli Wyborców, od wyborów samorządowych  w 2010 roku nie wszystkie środowiska społeczno-zawodowe są reprezentowane w Radzie Miasta Krosna i radach gmin na terenie Powiatu Krośnieńskiego.
 
Ten stan rzeczy chcemy zmienić. Stąd też wśród kandydatów na radnych, na listach Komitetu Wyborczego "Rozwój" znalazły się osoby reprezentujące różne środowiska zawodowe, różny poziom wykształcenia i status materialny.
 
Dostrzegamy i doceniamy pozytywne przemiany, jakie dokonały się w ciągu ostatnich lat. Widzimy jednak  potrzebę intensyfikacji działań w niektórych dziedzinach życia.

Cele programowe KWW „ROZWÓJ" wynikają z  potrzeb i oczekiwań mieszkańców Krosna i Powiatu Krośnieńskiego, dotykają problemów społeczno-gospodarczych, których dotychczas nie rozwiązano oraz tych, które pojawiają się w związku z dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością, postępem społecznym  i wyzwaniami cywilizacyjnymi. Jest to program realny, uwzględniający możliwości wykonawcze i finansowe  samorządów gmin, Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego.

Więcej przeczytacie na stronie www.kwwrozwoj.pl

Gabriel Zajdel proponował zwiększenie dostępu do oferty sportowej i kulturalnej. Jego zdaniem rozrywka jest zbyt droga dla krośnian. Postulował wprowadzenie ulg rodzinnych, np. na zasadzie, że rodzice wchodzący na basen czy do kina wraz z dziećmi za siebie nie płacą.

Danuta Kowalczyk, jedna z kandydatek "Rozwoju" dodała, że trzeba zatrzymać młodych ludzi w Krośnie - Sama mam cztery córki, dwie są za granicą, a dwie zostały w Krakowie. Nikt nie wraca do Krosna, bo nie ma po co, nie ma perspektyw. Danuta Kowalczyk obawia się, że w mieście zostaną sami starsi ludzie.

Głos zabierali także przedsiębiorcy: Maciej Cichoń i Waldemar Giermański. Maciej Cichoń mówił o rozwoju w oparciu o potencjał PWSZ i lotniska. - Możemy stworzyć zaplecze dla branży lotniczej - powiedział. Waldemar Giermański opowiadał się za wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Kampania "Rozwoju" ma być oparta na bezpośrednich spotkaniach. Kandydaci mówili, że nie chcą, by "ich gęby wszędzie wisiały". Szczególnie zwrócili uwagę na obwieszanie okolic cmentarza w przeddzień Wszystkich Świętych przez inne komitety.

- Samo pokazanie swojej twarzy i górnolotnego hasła nic nie mówi o kandydacie, tym się różnimy, że potrafimy coś powiedzieć, a nie tylko się pokazać. Potrafimy wyjść do ludzi - podkreślał Maciej Cichoń.

KWW "Rozwój" poparł kandydaturę Piotra Przytockiego na prezydenta. - Nasz program najbardziej przystaje do programu, jaki zaproponowało Samorządne Krosno Piotra Przytockiego - mówił Zbigniew Braja.

- Zaszło pewne nieporozumienie organizacyjne z mojej strony, rzadko mi się to zdarza - mówił o swoim spóźnieniu Piotr Przytocki. Podziękował za poparcie komitetu "Rozwój". Podkreślał, że sprawy, o których mówi "Rozwój" są mu bardzo bliskie. Jako sposób na walkę z bezrobociem wskazał na tereny inwestycyjne w Specjanej Strefie Ekonomicznej - To jest to, co daje nam nadzieję - podkreślał Piotr Przytocki - Zależy nam w szczególności na branżach innowacyjnych. Chodzi o to, żebyśmy mieli do czynienia z inwestorami, którzy będą poważnie traktowali to miejsce, bo mamy poważnie przygotowanych pracowników, dobrze wykształcone kadry - argumentował Piotr Przytocki.

Kandydaturę obecnego prezydenta popiera jego własny komitet - Samorządne Krosno oraz Platforma Obywatelska i KWW "Rozwój".

red.

9 komentarzy

 • Petarda

  To jest prawdziwa petarda :P Maćku zwolnij! xD

  https://www.youtube.com/watch?v=Rfke8qAatcc

  Zgłoś nadużycie Petarda poniedziałek, 17, listopad 2014 00:57 Link do komentarza
 • PZPR

  Do Rady Powiatu "Rozwój" nie wystawia list, czyżby nie znalazł kandydatów do startu ?

  To samo do Rady Miasta Krosna, listy są niepełne.

  Jaki Prezes takie listy !!!

  Przy takim kierownictwie przyszłość SLD w Krośnie czarno widzę.

  Czy Braja jest może Prezesem SLD w Krośnie ???

  Zgłoś nadużycie PZPR wtorek, 11, listopad 2014 20:39 Link do komentarza
 • PZPR

  Braja ... ha...ha...ha... a kto to taki ?

  Co on potrafi ???

  Co w życiu sam osiągnął ?

  A może tylko tylko kariera polityczna, dzięki przynależności partyjnej ?

  Braja ma jakieś szkoły ?

  Zgłoś nadużycie PZPR wtorek, 11, listopad 2014 20:29 Link do komentarza
 • palićkoty

  lewactwo ukryte pod nową nazwą + palikociarnia :)

  Zgłoś nadużycie palićkoty poniedziałek, 10, listopad 2014 19:39 Link do komentarza
 • głosujący

  Ukryte SLD pod nazwą "Rozwój".
  Widać kto popiera obecnego Prezydenta: PO i SLD.

  Zgłoś nadużycie głosujący poniedziałek, 10, listopad 2014 18:06 Link do komentarza
 • awatar

  No tak, kandydaci krytykują wieszanie plakatów przy cmentarzu, ale czyżby nie widzieli tam ekipy Przytockiego?

  Zgłoś nadużycie awatar poniedziałek, 10, listopad 2014 14:22 Link do komentarza
 • profi

  kandydaci z 'Rozwoju' chyba nie bardzo popierają obecną władzę, bo sama p.Kowalczyk mówi, że nie ma w Krośnie perspektyw dla młodych, a jej dzieci wyjechały. Wystawiła niezłą laurkę dla tych, których niby tak popiera. Niezłe to wszystko

  Zgłoś nadużycie profi poniedziałek, 10, listopad 2014 14:18 Link do komentarza
 • wieczny

  A co to za komitet? Czyżby utworzony tylko po to, aby zwiększyć poparcie dla obecnie rządzących czy mi się tylko wydaje? Ale jazda!

  Zgłoś nadużycie wieczny poniedziałek, 10, listopad 2014 14:14 Link do komentarza
 • Mraśnie

  Rozwój, ale chyba tylko tabelek rankingowych ^_^

  Zgłoś nadużycie Mraśnie poniedziałek, 10, listopad 2014 14:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj