KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowy blok na Szklarskiej. Mieszkania TBS na wynajem

Nowy blok na Szklarskiej. Mieszkania TBS na wynajem Fot. KrosnoCity.pl

15 stycznia uroczyście otwarto nowy blok Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Mieszkania są dwupokojowe, przeznaczone na wynajem. Prawdopodobnie za 1,5 miesiąca wszystkie będą już zajęte.

REKLAMA


Obecnych na otwarciu nowego bloku powitał Stanisław Kubit - Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Nowy budynek mieszkalny ma 3 klatki i w sumie 36 mieszkań przeznaczonych na wynajem. Budynek jest podpiwniczony, do każdego mieszkania przydzielona jest komórka lokatorska. Na parterze zainstalowany jest podnośnik dla osób niepełnosprawnych, w ten sposób mieszkania przystosowane są też dla najemców z takimi potrzebami.

 

Mieszkania są dwupokojowe o powierzchni od 42,41m2 do 52,52m2. - Mieszkania są wykończone, jak to się mówi w budowlance, “pod klucz” - powiedział na otwarciu Stanisław Kubit.

W pokojach i przedpokojach znajdują się panele podłogowe, a w kuchni i łazienkach terakota i płytki ceramiczne. Wszystkie wyposażone są w urządzenia sanitarne i kuchenne. Każde mieszkanie ma własny balkon. Budynek ma centralne ogrzewanie, centralną ciepłą wodę oraz inne instalacje: gazową, elektryczną, telewizję, Internet.

Partycypanci wpłacają początkowo po 800 zł za m2. Następnie czynsz wynosi 8,60 zł za m2. - Musimy spłacić kredyt, który zaciągnęliśmy na budowę tego budynku. Myślę, że po 10 latach najemcy będą mieli już lżej, kredyt zostanie spłacony i czynsz będzie obniżony - informuje prezes Stanisław Kubit. Dodał, że prawdopodobnie w 1,5 miesiąca wszystkie 36 mieszkań będzie już zajętych. 60% już podpisało umowy.

Inwestycji towarzyszyły protesty mieszkańców z sąsiedztwa. Informowaliśmy o nich przy okazji relacji ze spotkań osiedlowych (zobacz: Zmiany w Polance).

- Tak jak każda inwestycja na tradycyjnym osiedlu, które przywykło już do ciszy i spokoju, nowe działania powodują bulwersację współmieszkańców - stwierdza prezydent Piotr Przytocki. Część oporu sąsiadów wywoływały obawy o to, że realizacja inwestycji będzie po prostu uciążliwa dla otoczenia. Prezydent przyznaje, że tak mogło być na pierwszym etapie, gdy pracował ciężki sprzęt. - W późniejszym okresie ludzie się przekonali, że “strach ma wielkie oczy” - dodał Piotr Przytocki.

Przeciwnicy inwestycji uskarżali się na utrudniony dojazd, brak miejsc parkingowych czy brak terenów rekreacyjnych. Prezydent odpowiada, że część tych problemów już została rozwiązana, a kolejne rozwiązane zostaną już niedługo.

-  Na etapie ukończenia jest dokumentacja drogi, która będzie łączyć ul. Popiełuszki z tym osiedlem wzdłuż torów kolejowych - powiedział Piotr Przytocki.

Wraz z tą inwestycją ma powstać około 50 miejsc parkingowych. Ponadto 29 miejsc utworzono w związku z powstaniem bloku mieszkalnego. Nowa droga zostanie prawdopodobnie wybudowana już w tym roku. W trakcie budowy jest plac zabaw, który zostanie dokończony przy bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych.

- Końcem ubiegłego roku było spotkanie ze Wspólnotami Mieszkaniowymi i ich zarządzającymi. Wyrazili oni wolę partycypowania w budowie placu zabaw tak, by spełniał oczekiwania nie tylko mieszkańców tego bloku, ale i sąsiednich. Myślę, że powoli dojdziemy też do rozwiązań związanych z boiskiem i innymi terenami rekreacyjnymi. To jest przejaw dobrej woli wszystkich Wspólnot - powiedział Piotr Przytocki.

Podkreślił też, że osiedle jest dobrze położone, w sąsiedztwie szkół, przedszkola, dogodnego przystanku komunikacji miejskiej, ale też komunikacji kolejowej, która wraca na tory.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?