Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno - miasto miłości?

Stanisław Oświęcim nad ciałem Anny Oświęcimównej. Obraz Stanisława Bergmana. Stanisław Oświęcim nad ciałem Anny Oświęcimównej. Obraz Stanisława Bergmana. Fot. przewodnicypokrakowie.pl

Krosno "miastem miłości"? To możliwe. Nasze miasto otrzymało zaproszenie do udziału w "Projekcie Miasto Miłości". Więcej informacji na ten temat poznamy w kwietniu.

REKLAMAO "Projekt Miasto Miłości" pytał Kazimierz Mazur (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta. Zwrócił uwagę, że prezydenci Piotr Przytocki i Bronisław Baran brali udział w spotkaniu na taki temat. Piotr Przytocki wyjaśnił, na czym polega pomysł. - Otrzymaliśmy zaproszenie od partnerskiego miasta hiszpańskiego do udziału w projekcie, który ma na celu propagowanie historycznych legend opartych na motywie miłości. W przypadku Krosna chodzi o legendę o Stanisławie i Anne Oświęcimach, w przypadku innych miast, np. Verony, wiadomo o kogo chodzi - mówił Piotr Przytocki. Projekt ma rozwijać turystykę w oparciu o tematy historyczne. - Projekt jest składany przez Hiszpanów w kwietniu i wtedy się okaże, czy w nim jesteśmy czy nie - podsumował prezydent.

Kaplica Oświecimów i związana z nią legenda to niewątpliwe atuty na turystycznej mapie Krosna. Aktualnie jest jednak eksponowana w znikomym stopniu. Zmiana tego stanu i powiązanie Krosna w jednym projekcie promocyjnym, np. z Veroną z pewnością przyczyniłoby się do wzrostu ruchu turystycznego.

Tylko czy fakt posłania krośnieńskich "kłódek miłości" do utylizacji nie przeszkodzi w tym przedsięwzięciu? Więcej: Kłódki miłości do utylizacji.

pd

2 komentarzy

  • 4341

    Jak postępowa Europa pozna tę piękną historię miłości brata i siostry to będziemy mogli zmienić nazwę miasta na Greenville a Podkarpackie na Alabama. Jeszcze tylko każdemu po Corvette i można uprawiać sex z siostrą jak to postulował postępowy profesór Hartmann.

    Zgłoś nadużycie 4341 środa, 01, kwiecień 2015 14:23 Link do komentarza
  • you

    Miasto wolnej miłości.....

    Zgłoś nadużycie you środa, 01, kwiecień 2015 08:28 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj