KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno - miasto miłości?

Stanisław Oświęcim nad ciałem Anny Oświęcimównej. Obraz Stanisława Bergmana. Stanisław Oświęcim nad ciałem Anny Oświęcimównej. Obraz Stanisława Bergmana. Fot. przewodnicypokrakowie.pl

Krosno "miastem miłości"? To możliwe. Nasze miasto otrzymało zaproszenie do udziału w "Projekcie Miasto Miłości". Więcej informacji na ten temat poznamy w kwietniu.

REKLAMA


O "Projekt Miasto Miłości" pytał Kazimierz Mazur (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta. Zwrócił uwagę, że prezydenci Piotr Przytocki i Bronisław Baran brali udział w spotkaniu na taki temat. Piotr Przytocki wyjaśnił, na czym polega pomysł. - Otrzymaliśmy zaproszenie od partnerskiego miasta hiszpańskiego do udziału w projekcie, który ma na celu propagowanie historycznych legend opartych na motywie miłości. W przypadku Krosna chodzi o legendę o Stanisławie i Anne Oświęcimach, w przypadku innych miast, np. Verony, wiadomo o kogo chodzi - mówił Piotr Przytocki. Projekt ma rozwijać turystykę w oparciu o tematy historyczne. - Projekt jest składany przez Hiszpanów w kwietniu i wtedy się okaże, czy w nim jesteśmy czy nie - podsumował prezydent.

Kaplica Oświecimów i związana z nią legenda to niewątpliwe atuty na turystycznej mapie Krosna. Aktualnie jest jednak eksponowana w znikomym stopniu. Zmiana tego stanu i powiązanie Krosna w jednym projekcie promocyjnym, np. z Veroną z pewnością przyczyniłoby się do wzrostu ruchu turystycznego.

Tylko czy fakt posłania krośnieńskich "kłódek miłości" do utylizacji nie przeszkodzi w tym przedsięwzięciu? Więcej: Kłódki miłości do utylizacji.

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • 4341

  Jak postępowa Europa pozna tę piękną historię miłości brata i siostry to będziemy mogli zmienić nazwę miasta na Greenville a Podkarpackie na Alabama. Jeszcze tylko każdemu po Corvette i można uprawiać sex z siostrą jak to postulował postępowy profesór Hartmann.

  Zgłoś nadużycie 4341 środa, 01, kwiecień 2015 14:23 Link do komentarza
 • you

  Miasto wolnej miłości.....

  Zgłoś nadużycie you środa, 01, kwiecień 2015 08:28 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?