KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niebawem ruszy remont kładki nad torami

Niebawem ruszy remont kładki nad torami Fot. KrosnoCity.pl

Kładka nad torami zostanie przebudowana. Odnowiony obiekt będzie służył co najmniej przez 5 lat bez dodatkowych nakładów, bo taką gwarancję ma dać wykonawca.

REKLAMA


Minimum 5 lat gwarancji na wszystkie wykonane elementy - to jeden z warunków przetargu ogłoszonego na remont kładki nad torami łączącej ul. Pużaka z Mielczarskiego.

O fatalnym stanie kładki nad torami informowaliśmy w ubiegłym roku: Remont kładki przy dworcu w 2015 roku. Remont planowano dopiero na 2015 rok, ale po naszej publikacji i pytaniach do Urzędu zdecydowano o podjęciu doraźnych kroków: Przerdzewiałe elementy kładki przy ul. Pużaka wymienione.

Teraz ma ruszyć prawdziwa przebudowa. 14. maja został ogłoszony przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj" polegający na opracowaniu dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonaniu robót budowlanych dla zadania pn. "Remont kładki dla pieszych nad torami kolejowymi linii Stróże - Krościenko, łączącej ulicę Mielczarskiego z ulicą Pużaka w Krośnie". Przewidywany termin zakończenia robót to 27 listopada. Prace rozpoczną się po rozstrzygnięciu przetargu.

- Zamknięcie kładki dla pieszych będzie zależało od harmonogramu prac remontowych i uzgodnień z PKP - informuje Joanna Sowa, rzeczniczka prasowa prezydenta.

Zakres robót jest szeroki. Kładka zostanie praktycznie przebudowana. Przetarg obejmuje między innymi rozbiórkę elementów drewnianych, wymianę skorodowanych elementów stalowych konstrukcji kładki na nowe, wykonanie nowej nawierzchni kładki z desek grubości 5 cm z drewna (modrzewiowego) odpornego na długotrwały wpływ czynników atmosferycznych, montaż nowych podłużnic drewnianych i krawężników z drewna (modrzewiowego).

Elementy drewniane będą frezowane, a przez to zabezpieczone przed śliskością nawierzchni.

Ponadto wymieniona ma zostać uszkodzona balustrada od strony ul. Mielczarskiego, a istniejące balustrady zostaną przystosowane do obowiązujących przepisów. Dodatkowo wymienione zostanie oświetlenie, wyremontowane będą też fundamenty i schody na peron.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • Marekss

  Kiedy w końcu będzie ten remont? Jak się ktoś zabije?!

  Zgłoś nadużycie Marekss sobota, 13, czerwiec 2015 11:47 Link do komentarza
 • TOR

  NIKT SIE NIE PREZJMUJE ROZWALONA KŁADKA A SOKISCI NA DWORCU ZGARNIJA KASE TYLKO NA BEZPRWANYCh MANDATACH ZA TO ZE KTOS PREZJDZIE LEGALNYM PRZEJSCIEM NA DWORCU PKP KROSNO DLA PRACOWNIKÓW A NIE SKRECI KRAKU NA KŁADCE.
  KONIEC BEZKARNOSCI PANÓW SOKISTÓW W KROŚNIE. PANOWIE SOKISCI ZAPŁACA Z WŁASNEJ KIESZENI ZA POBRANE BEZPRAWNIE MANDATY. Na dworcu PKP Krosno nie kusują zadne pociagi a sokisci zgarnija bepodstawne mandaty. Ja w sierpniu dostałem mandat 50 zł od tych sokistów za to ze przechodziłem furtka dla drzuzyn konduktorskich i pracowników PKP a nie przez spróchniałą kładke na dworcu PKP Krosno Na tej kladce to mozna kark skrecic. Nikt sie tym nie intersuje tylko sokisci wlepiaja bezzasadne mandaty chyba po to zeby wesprezc budzet miasta. Ale ja SOK tego nie prezpuszce i zapłaco funkcjonariusze z własnej kieszeni. Osoby odpowiedzialne za ten caly proceder beda ukarane. Dosyc bezkarnosci sokustow. Nie bedzie tak zeby niewinnym ludziom wystawiac manadaty bo postawili noge na wycieraczce furtki dla druzyn konduktorskich i placa za to 50 zł.

  Zgłoś nadużycie TOR środa, 03, czerwiec 2015 08:23 Link do komentarza
 • DONDEBILLO

  najlepiej niech zaczną te prace remontowe 22 grudnia to im 2015 roku nie braknie amen !

  Zgłoś nadużycie DONDEBILLO poniedziałek, 01, czerwiec 2015 21:36 Link do komentarza
 • normy

  zamiast tej kładki, zróbcie kładkę nad obwodnicą ( WSK ) , gdzie w niedzielę zginęła 12 letnia dziewczynka !!!
  Kolejny tragiczny wypadek w tym miejscu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jakoś wadze krosna nie przejmują się tymi faktami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie normy poniedziałek, 01, czerwiec 2015 20:52 Link do komentarza
 • zdapi

  hahaha ten czas jakis inny niz u mnie w kalendarzu? :D

  Zgłoś nadużycie zdapi poniedziałek, 01, czerwiec 2015 16:51 Link do komentarza
 • xyz

  Byle ta kładka była w jakiejś normalnej kolorystyce..

  Zgłoś nadużycie xyz poniedziałek, 01, czerwiec 2015 13:45 Link do komentarza
 • p

  "Remont planowano dopiero na 2015 r., ale po naszej publikacji i pytaniach do Urzędu o remoncie zdecydowano już w tym roku." Brawo. Co znaczą naciski, naciski.

  Zgłoś nadużycie p poniedziałek, 01, czerwiec 2015 11:06 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?