KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od piątku rusza nocna linia MKS!

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Od 12 czerwca (najbliższy piątek) rusza w Krośnie nocna linia MKS. Pilotażowo pierwsza linia nocna błędzie łączyć Krosno z Głowienką i Jedliczem. Starania i konsultacje trwały wiele miesięcy, a nawet kilka lat.

REKLAMA


O tym, że MKS i samorząd Krosna rozważają utworzenie nocnej linii informowaliśmy miesiąc temu: MKS w Krośnie przyniósł zyski.

Teraz ta propozycja zyskuje realny kształt. Rusza nocny autobus! MKS informuje na swojej stronie internetowej, że z dniem 12 czerwca 2015 r. (piątek) zostaje uruchomiona pierwsza linia nocna - N1.

W początkowym (pilotażowym) okresie linia nocna będzie kursowała w godz. od 23:00 do 02:27 w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę na trasie: Głowienka - Suchodół Góra - Wyszyńskiego - Os. Traugutta Parking - Podkarpacka - Boh. Westerplatte - Powst. Śląskich - Powst. Warszawskich - Pl. Monte Cassino (Rondo) - Pl. Konstyt. 3 maja - Legionów / Podwale - Mielczarskiego (Dworzec) - Krakowska - Polanka Os. - Turaszówka - Potok - Jaszczew - Jedlicze Rynek.

Zobacz rozkład jazdy - tutaj.

Za przejazd linią nocną obowiązują takie same opłaty, jak na pozostałych kursach.

Tę wiadomość z radością powitała internetowa społeczność zwolenników uruchomienia nocnych autobusów: Poparcie dla nocnych linii MKS Krosno. - Udostępniajcie ten post, przekazujcie znajomym! Im więcej osób się dowie, tym więcej będzie korzystać i tym większa szansa na pojawienie się nowych kursów linii N1! - apeluje na Facebooku Wiktor Kazanecki, inicjator akcji.

Wiktor doskonale zna rozkład jazdy MKS i często wnioskuje do spółki o jego zmiany. Podczas komisji gospodarki komunalnej Rady Miasta Krosna przed kwietniową sesją prezes MKS, Kazimierz Szpak, mówił radnym, że wnioski Wiktora często są trafne i są wcielane w życie. Teraz MKS przychylił się do postulatu Wiktora by wprowadzić nocną linię MKS.

Starania o nocny autobus trwały wiele miesięcy, a nawet kilka lat. Temat poruszali nasi czytelnicy w wiadomościach do redakcji, a my regularnie zadawaliśmy pytania o nocne autobusy samorządowcom i prezesom MKS. Przykładowo jeszcze w 2012 roku prezydent Piotr Przytocki był sceptyczny. Zobacz - tutaj.

Także dwa lata temu gdy pytaliśmy o linię nocną, też nie dawano szans: MKS odzyskuje pasażerów.

Teraz zwolennicy nocnej linii chcą zadbać by pomysł się przyjął i już apelują o linię N2. Zapraszamy do śledzenia profilu na facebooku.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • kity kat

    Prezes S .niezrealizował sie w Pks doprowadzajac go do ruiny .To wyplynał w Mks pokazujac sie jakim jest dobrym wujkiem . Lizydupa miasta leci tam jak piesek na smyczy.I zrobi wszystko dla Stołka katolik z Potoka

    Zgłoś nadużycie kity kat czwartek, 11, czerwiec 2015 21:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?