Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o JOW - spotkanie w Pizzeri Wanted

5 czerwca blisko 50 osób zebrało się w Pizzeri Wanted w Krośnie w ramach lokalnego komitetu referendalnego. Referendum ma się odbyć już 6 września. Jedno z pytań dotyczy Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW), czyli propozycji całkowitej zmiany systemu wybierania posłów do Sejmu. Na 12 czerwca zapowiedziano prelekcję o JOW.

REKLAMAW Krośnie zawiązano lokalny komitet referendalny przed referendum, które odbędzie się 6 września. W trzech pytaniach opowiemy się w sprawie wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów w wyborach do sejmu, sposobu finansowania partii oraz rozstrzygania wątpliwości co do wykładni prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Wniosek o referendum złożył po pierwszej turze wyborów prezydent Bronisław Komorowski. Senat po 9 godzinach obrad wyraził zgodę na referendum. W całej Polsce zaczęły powstawać oddolnie komitety referendalne, także w Krośnie.

Pierwsze większe spotkanie komitetu referendalnego odbyło się w ubiegły piątek (5 czerwca) w Pizzeri Wanted. Ludzie z Krosna i powiatu krośnieńskiego rozmawiali o referendum, współpracy i pomysłach na prowadzenie kampanii referendalnej. Dużo uwagi poświęcono Jednomandatowym Okręgom Wyborczym, które są też sztandarowym hasłem Pawła Kukiza, który zdobył ponad 20% poparcia w I turze tegorocznych wyborów prezydenckich.

Ze względu na dużą ilość pytań i fakt, że część zgromadzonych deklarowała chęć kolejnego spotkania, na 12 czerwca zapowiedziano prelekcję na temat systemów wyborczych. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18. w Pizzeri Wanted (w sali na końcu lokalu).

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj