KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wojska specjalne ćwiczą w Krośnie [FOTO]

Wojska specjalne ćwiczą w Krośnie [FOTO] Fot. Paweł Hawrot / EPKR Spotters

Wczoraj (22.06) na krośnieńskim lotnisku wylądowały dwa wojskowe wielozadaniowe śmigłowce Mi-17. W pobliżu wieży kontroli lotów rozstawiono bazę. To element wielonarodowych ćwiczeń wojsk specjalnych prowadzonych przez kilka krajów NATO.

REKLAMA


Po raz pierwszy Bell-Boeing V-22 Osprey nad Krosnem pojawił się 22 kwietnia: Bell-Boeing V-22 Osprey nad Krosnem. Kolejną wizytę na krośnieńskim lotnisku złożył 18 czerwca: Amerykański Osprey ponownie lądował w Krośnie.

Na lotnisku wylądowały dwa śmigłowce Mi-17. Żołnierze zbudowali również wojskową bazę. Mieszkańcy pytali, co się dzieje oraz tłumnie podchodzili pod bramę lotniska.

- Od kilkunastu dni na terenie Polski i kilku sąsiednich krajów NATO trwają wielonarodowe ćwiczenia wojsk specjalnych. Jednym z elementów są ćwiczenia w Krośnie - informuje Rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski.

Ćwiczenia dotyczą wojsk specjalnych, dlatego nie są podawane szczegółowe informacje o długości i celu ćwiczeń. Nieoficjalnie wiemy, że żołnierze w Krośnie przebywać będą kilka dni.

Ćwiczenia odbywają się pod kryptonimem "Marker Piose" - Więcej informacji udostępnimy po zakończeniu ćwiczeń - zapowiada ppłk Artur Goławski.

Żołnierze ćwiczą z wykorzystaniem przemiennopłatów (V-22 Osprey widywany już w Krośnie) oraz śmigłowców polskich i amerykańskich.

pd
Fot. Paweł Hawrot, Mateusz Świerek / EPKR Spotters, Piotr Dymiński, Mateusz Głód

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?