KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

7 lat gwarancji dla nowej kładki nad torami

7 lat gwarancji dla nowej kładki nad torami Fot. Piotr Dymiński

Rozstrzygnięto przetarg na remont kładki nad torami. O wyborze wykonawcy zdecydował dłuższy okres gwarancyjny. Prace mają zakończyć się w listopadzie.

REKLAMA


O fatalnym stanie kładki nad torami informowaliśmy w ubiegłym roku: Remont kładki przy dworcu w 2015 roku. Remont planowano dopiero na 2015 rok, ale po naszej publikacji i pytaniach do Urzędu zdecydowano o podjęciu doraźnych kroków: Przerdzewiałe elementy kładki przy ul. Pużaka wymienione.

Remont z prawdziwego zdarzenia ma zostać zakończony w listopadzie tego roku. 19 czerwca Urząd Miasta ogłosił wyłonienie wykonawcy. Oferty złożyły dwie firmy na podobne kwoty. Przedsiębiorstwo Budowlane "STALMOST" ze Stalowej Woli na 790 876,90 zł oraz Zakład Robót Drogowych i Budowlanych s. c. "DROG-REM" z Orzechówki na 757 495,50 zł.

W przetargu Urząd Miasta kierował się najniższą ceną brutto i długością okresu gwarancji i rękojmi, jako kryteriami oceny ofert.

Wybrano droższą ofertę "STALMOST-u" ze względu na dłuższy okres gwarancji i rękojmi za wady. “STALMOST" daje 7 lat gwarancji.

Zakres robót jest szeroki. Kładka zostanie praktycznie przebudowana. Przetarg obejmuje między innymi rozbiórkę elementów drewnianych, wymianę skorodowanych elementów stalowych konstrukcji kładki na nowe, wykonanie nowej nawierzchni kładki z desek grubości 5 cm z drewna (modrzewiowego) odpornego na długotrwały wpływ czynników atmosferycznych, montaż nowych podłużnic drewnianych i krawężników z drewna (modrzewiowego). Elementy drewniane będą frezowane, a przez to zabezpieczone przed śliskością nawierzchni.

Ponadto wymieniona ma zostać uszkodzona balustrada od strony ul. Mielczarskiego, a istniejące balustrady zostaną przystosowane do obowiązujących przepisów. Dodatkowo wymienione zostanie oświetlenie, wyremontowane będą też fundamenty i schody na peron.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?