KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miasto zmieni Statut. Przyjmowane są uwagi i wnioski

Rada Miasta Krosna powołała doraźną komisję do spraw zmiany Statutu Miasta. Konieczne jest dostosowanie Statutu do obowiązującego prawa. Kazimierz Mazur, przewodniczący komisji statutowej prosi o zgłaszanie uwag i wniosków do Statutu.

REKLAMA


Zmiany zainicjował krytyczny wniosek od mieszkańca Krosna. Konieczność zmiany Statutu argumentowany jest potrzebą dostosowania go do aktualnego prawa oraz wpływającymi wnioskami.

- Pod koniec ubiegłego roku złożyłem do Rady Miasta wniosek o wprowadzenie zmian w Statucie. Już na styczniowej sesji przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit poinformował radnych, że wpłynął do niego taki wniosek oraz zapowiedział powołanie Komisji, która ma się tym zająć - informuje Piotr Dymiński, który zwrócił się o wprowadzenie zmian - Wniosek dotyczył zmiany § 123 Statutu Miasta Krosna, w którym znajduje się bezzasadne ograniczenie prawa do informacji publicznej w postaci protokołów z komisji Rady Miasta - dodaje Piotr Dymiński.

Przewodniczącym komisji statutowej wybranej na majowej sesji Rady został Kazimierz Mazur, wiceprzewodniczący Rady z Klubu PiS. Członkami Komisji są Zdzisław Dudycz i Stanisław Czaja z Klubu “Samorządne Krosno”.

Podczas czerwcowej sesji Kazimierz Mazur powiedział - Do zgłaszania uwag przy zmianie Statutu Miasta Krosna zapraszamy wszystkich mieszkańców, przewodniczących dzielnic i osiedli oraz inne osoby, które mają swoje przemyślenia.

Zwrócił się też do mediów o nagłośnienie tematu. - To jest Statut Miasta Krosna, a nie Statut Rady Miasta Krosna. Uważam, że powinien być szeroko konsultowany - podkreślał Kazimierz Mazur - Na pewno po przedstawieniu pierwszej wersji napłynie dużo uwag - dodał Mazur.

Aktualny Statut Miasta Krosna znajdziesz w Biuletynie Informacji Publicznej - tutaj.

red.

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?