KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Krosno walczy o koncert gwiazd polskiej muzyki. Głosuj na Krosno w konkursie "Europa to My"

Krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła znalazło się w finałowej dwudziestce najlepszych projektów unijnych w plebiscycie "Europa To My". Teraz od głosów internautów zależy czy CDS zostanie finalistą oraz to, czy w Krośnie zostanie zorganizowany koncert największych gwiazd polskiej muzyki. Głosowanie trwa do 27 lipca.

REKLAMA


Niemal przez cały czerwiec internauci mogli zgłaszać do konkursu "Europa to My" projekty współfinansowane ze środków unijnych, które ich zdaniem zmieniły ich otoczenie. Mogły to być zarówno przedsięwzięcia infrastrukturalne - drogi, mosty, czy budynki użyteczności publicznej, ale także projekty "miękkie" - szkoleniowe czy pozwalające na otwarcie własnej działalności.


Fot. Łukasz Jaracz

Wśród zgłoszeń znalazło się Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Turystyczną atrakcję Krosna zgłosiła do konkursu krośnianka - Klaudia Bilik. Samo Centrum zaprezentowane zostanie na antenie TVP 1 w najbliższy czwartek, 9 lipca.

CDS znalazło się też w finałowej dwudziestce, którą wczoraj (6.07) wyłoniła Kapituła Konkursu. Również od wczoraj trwa internetowe głosowanie na najciekawszy, zdaniem internautów, projekt. Głosowanie odbywa się za pomocą elektronicznego formularza, na stronie www.EuropaToMy.eu i trwa do 27 lipca.

- Głosując trzeba podać swój adres e-mail. Po otrzymaniu wiadomości należy potwierdzić swój głos klikając na link - mówią pracownicy Biura Prezydenta Miasta Krosna. Należy też zwrócić uwagę, czy wiadomość z linkiem nie trafiła do "spamu" albo "kosza" w naszej skrzynce pocztowej. Po potwierdzeniu, nasz głos zostaje doliczony do głosów oddanych na wybrany projekt - tłumaczą.

W zwycięskim mieście, w którym znajduje się wybrany przez internautów projekt, 30 sierpnia zostanie zorganizowany koncert z udziałem gwiazd polskiej muzyki, między innymi: Edyty Górniak, Afromental, Margaret, Moniki Kuszyńskiej, Donatana i Cleo oraz Formacji Nieżywych Schabuff. Koncert będzie transmitowany na żywo w TVP 1. Dodatkowo najlepsza miejscowość otrzyma 5 hot-spotów z darmowym dostępem do Internetu wi-fi dla mieszkańców. Osoba, która zgłosiła zwycięski projekt otrzyma voucher na dowolnie wybraną "Europejską Podróż Marzeń" oraz laptop.
Oprócz głównej nagrody, w 20 miejscowościach, z których pochodzić będą najlepsze zgłoszenia, zrealizowane zostaną programy telewizyjne, które wyemituje TVP1. Miejsca te będą również promowane na antenie Radia Zet. Programy telewizyjne i radiowe będą doskonałą okazją do zaprezentowania zmian, jakie nastąpiły dzięki wykorzystaniu środków unijnych, a tym samym do promocji miejscowości i jej okolic.

Organizatorem konkursu jest EUROZET Sp. z o. o., partnerem Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.EuropaToMy.eu.

red.

  • autor: red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?