Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W połowie września rusza remont kładki przy Mielczarskiego

W połowie września rusza remont kładki przy Mielczarskiego Fot. KrosnoCity.pl

Od poniedziałku, 14 września zostanie zamknięta piesza kładka nad torami kolejowymi pomiędzy ul. Mielczarskiego, a ul. Pużaka. Obiekt od dłuższego czasu wymaga remontu. W ubiegłym roku wykonano tylko kilka doraźnych prac ratunkowych. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada.

REKLAMAMinimum 5 lat gwarancji na wszystkie wykonane elementy - to jeden z warunków przetargu ogłoszonego na remont kładki nad torami łączącej ul. Pużaka z Mielczarskiego.

O fatalnym stanie kładki nad torami informowaliśmy w ubiegłym roku: Remont kładki przy dworcu w 2015 roku. Remont planowano dopiero na 2015 rok, ale po naszej publikacji i pytaniach do Urzędu zdecydowano o podjęciu doraźnych kroków: Przerdzewiałe elementy kładki przy ul. Pużaka wymienione.

Wreszcie - 14 września ma ruszyć przebudowa. Koszt inwestycji to 790 876,90 zł brutto. Termin zakończenia prac zaplanowano na 27 listopada 2015 roku.

Zakres robót jest szeroki. Projekt obejmuje między innymi rozbiórkę elementów drewnianych, remont podpór, wymianę skorodowanych elementów stalowych konstrukcji kładki na nowe, wykonanie nowej nawierzchni kładki z desek, montaż nowych podłużnic drewnianych i krawężników z drewna i wykonanie nowego oświetlenia. .

Zamówienie jest realizowane w formie „zaprojektuj i wybuduj” i polega na opracowaniu dokumentacji projektowej i wykonaniu na jej podstawie robót budowlanych.

pd

4 komentarzy

 • miejscowy

  czemu nikt nie pomyslal o osobach niepelnosprawnych i matkach z wozkiem zeby zamontoac windy jak to w iinych miastach se odbywa
  dalej trzeba bedzie chodzic na okolo .

  Zgłoś nadużycie miejscowy niedziela, 13, wrzesień 2015 20:56 Link do komentarza
 • oo oo ooo

  Bardzo się ciesze z tego remontu, chodzę przez tą kładkę codziennie ze szkoły i była ona w tragicznym stanie trzeba patrzec zeby nie nadepnć na zniszczoną deske zeby sie nie załamała.... Tylko nie można było zrobić tego remontu na wakacjach gdy mniej osób przez nią przechodzi? no ale lepiej późno niż wcale ;)

  Zgłoś nadużycie oo oo ooo niedziela, 13, wrzesień 2015 20:39 Link do komentarza
 • sokista

  @Endrju89, niestety będziesz musiał dołożyć kilkaset metrów. Ten termin to jest czysta złośliwość władz miasta.

  Zgłoś nadużycie sokista piątek, 04, wrzesień 2015 18:57 Link do komentarza
 • Endrju89

  A nie można tego było zrobić na wakacjach ? kiedy ruch na tej kładce jest dość słaby ? ale nie lepiej wtedy kiedy się zaczął rok szkolny gdzie przechodzi tamtędy kilkaset osób dziennie.

  Zgłoś nadużycie Endrju89 piątek, 04, wrzesień 2015 14:01 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj