KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie otworzą Centrum Edukacji Technicznej Haas

Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC) to unikatowy na skalę świata projekt, jego celem jest kształcenie przyszłych operatorów obrabiarek, którzy zyskują pewny zawód i duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Już 10 września w "Mechaniku" w Krośnie zostanie otwarta siedemnasta tego typu placówka w Polsce.

REKLAMA


Abplanalp Consulting Sp. z o.o. oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 informuje, że 10 września 2015 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie zostanie otwarte Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC - Haas Technical Education Center). Będzie to siedemnasta tego typu placówka w Polsce.
 
- Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC) to unikatowy na skalę świata projekt, którego inicjatorem jest Gene Haas - właściciel i założyciel amerykańskiej firmy, jednego z największych na świecie producentów obrabiarek CNC do obróbki skrawaniem. Celem przedsięwzięcia jest kształcenie przyszłych operatorów obrabiarek, którzy zyskują pewny zawód i duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Jednocześnie znika problem regionalnych przedsiębiorców związany z brakiem certyfikowanych pracowników. Realizacja koncepcji została powierzona firmie Abplanalp Consulting, która jako wyłączny dystrybutor obrabiarek Haas, dba o podnoszenie jakości nauczania poprzez praktyczne szkolenia na najnowszych obrabiarkach CNC - informuje Anna Sasak z Abplanalp.

Program Centrów Edukacji Technicznej Haas jest przedsięwzięciem na skalę światową. Obecnie ok. 160 szkół w Europie, Ameryce Południowej, Kanadzie i USA jest certyfikowanych w sieci HTEC m.in. takie prestiżowe uniwersytety jak Harvard, czy Yale. Łącznie 2836 szkół posiada 7191 maszyn Haas, dzięki czemu każdego roku 40 000 uczniów kształci się na obrabiarkach tego amerykańskiego producenta. W Europie istnieje obecnie 89 Centrów Edukacji Technicznej Haas, gdzie pracuje 309 obrabiarek amerykańskiego producenta. Polska jest liderem pod względem liczby i rozwoju sieci Centrów Edukacyjnych Haas - placówka w Krośnie będzie siedemnastą w naszym kraju.

Podczas uroczystego otwarcia placówki w Krośnie przemówienia wygłoszą oraz symbolicznego przecięcia wstęgi dokonają: Bogdan Adamski - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosno, Simon Vanmaekelbergh - Koordynator ds. Programu Edukacyjnego Haas oraz Paweł Matejak - Członek Zarządu Abplanalp Consulting Sp. z o.o. Część oficjalną zakończy pokaz obróbki na maszynach Haas: Mini Mill, ST-20 i VF-2.

as/pd

  • autor: as/pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?