KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno gościło interaktywną wystawę Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

Krosno gościło interaktywną wystawę Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Fot. Cezary Więch

Mieszkańcy Krosna i turyści w niedzielę (13.09) mieli okazję zwiedzić pawilony wystawiennicze, prezentujące rozwój regionu z wykorzystaniem Funduszy Szwajcarskich. Było mnóstwo atrakcji i interaktywnych instalacji ukazujących zasady działania Programu. Krosno jest szóstym miastem, który odwiedziła wystawa organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

REKLAMA


Pawilony interaktywne w ramach wystawy można było zwiedzać 13 września br. w godzinach od 11.00 do 19.00 na Rynku. Każdy z pawilonów stworzony był z wykorzystaniem interaktywnych rozwiązań, w związku z czym nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających.

W pawilonie "Tunel" goście mogli udać się na spacer po interaktywnej podłodze, podczas którego ich własne kroki sterowały prezentacją na ekranie dotyczącą rozwoju turystyki w regionie dzięki środkom SPPW. W pawilonie "Ptaki" można było patrząc przez lunetę wcielić się w obserwatora kluczowych gatunków tych zwierząt. W innym miejscu można było zobaczyć realistyczne bernardyny z charakterystycznymi szwajcarskimi beczułkami na szyjach, pełniącymi rolę symbolicznych skarbonek. Wrzucenie do nich specjalnego krążka w kształcie monety, powodowało ukazanie się informacji dotyczących wspierania rozwoju przedsiębiorczości i kreowania produktów lokalnych dzięki Funduszom Szwajcarskim.

Dwa ostatnie pawilony również cieszyły się dużą popularnością odwiedzających, gdyż w każdym z nich na zainteresowanych czekała specjalna, realistyczna makieta zawierająca miniatury budynków. Lubiący gry sprawnościowe mieszkańcy chętnie rywalizowali ze sobą usuwając z nich szkodliwe pokrycie dachowe jako operatorzy dźwigów w zabawie "Azbest precz" lub montowali panele solarne na miniaturowych domach w ramach sąsiedniej instalacji "Solary na dachy". Nie zabrakło także nagród dla najlepszych graczy i dzieci, które wręczali ubrani w szwajcarskie stroje ludowe animatorzy.

Wystawa została zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w ramach cyklu promującego "Szwajcarsko-Polski Program Współpracy". Mieszkańcy mogli dowiedzieć się dzięki niej więcej na temat samego programu i jego możliwości, konkretnych projektów wdrażanych przez SPPW  w regionie oraz wysokości środków finansowych przekazanych na poszczególne cele.

Po Krośnie, interaktywna wystawa odwiedzi również Nowy Sącz (20 września) i Tarnów (27 września).
Więcej informacji o SPPW znajduje się na stronie www.programszwajcarski.gov.pl.

hb
Fot. Cezary Więch

  • autor: hb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?