Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Eksperymenty naukowe na gofrach, czyli konferencja Nowoczesnej [FILM]

Krzysztof Olbrycht jest 3. na liście nr 8. Kandyduje z komitetu Nowoczesna Ryszarda Petru. Krzysztof Olbrycht jest 3. na liście nr 8. Kandyduje z komitetu Nowoczesna Ryszarda Petru. Fot. Piotr Bogacz

Co stanie się gdy do pysznego gofra dodamy wody? Właśnie od takiego eksperymentu rozpoczęła się konferencja prasowa kandydatów Nowoczesnej do Sejmu. W swoim programie duży nacisk kładą na uproszczenie i obniżenie podatków.

REKLAMAKonferencja Nowoczesnej Ryszarda Petru w Krośnie rozpoczęła się od dolania wody do gofra. Po co? Był to "eksperyment naukowy". - Co się teraz stało? - pytał Krzysztof Olbrycht, jeden z kandydatów w naszym okręgu. Następnie wyjaśnił: - Zmieniła się stawka VAT.

Jak stwierdził, w zależności od zawartości wilgoci w ciastku zmienia się stawka VAT. Następnie przytaczał kolejne absurdy.

- VAT zależy od ilości mleka w kawie, albo kawy w mleku (kawa latte 5%, kawa normalna 23%) oraz od rodzaju kubka (ceramika 23%, tekturka 8%), od tego czy na wynos i co wynosimy. Ten temat wymaga rozpraw doktorskich. Weźmy lody, te na mleku mają 8% stawkę, a sorbety 23%. - to nie koniec wyliczanki, ciekawostka jest też stawka na sedesy - Luzem to będzie 23%, z montażem 8%, ale z montażem w biurze 23%. A co jeżeli to będzie w takiej ubikacji, że korzystam z niego i w domu i w biurze? Zaczynają się interpretacje.

Krzysztof Olbrycht podkreślał, że VAT powinien być podatkiem prostym. - Tymczasem najwięcej likwidacji firm nastąpiło właśnie w związku z nieprecyzyjnymi zapisami i interpretacjami VAT - to przykład jak rządzący potrafią skomplikować najprostsze sprawy - stwierdził kandydat Nowoczesnej. Przekonywał, że konieczne jest uśrednienie stawki VAT do 16%. Podczas konferencji prasowej odpierał zarzut, że to oznacza podniesienie cen części produktów, w tym żywności. - W budżetach rodzinnych płacimy też za prąd, za gaz, za ubrana dziecięce, w sumie możemy zapłacić mniej - przekonywał Olbrycht.

Podkreślał, że obecnie rządzący mają świetne samopoczucie, przypisując sobie zasługi społeczeństwa. - Trzeba uczciwie powiedzieć, że rozwijamy się pomimo tego, co robią z gospodarką - przekonywał.

Receptą ma być uproszczenie podatków, deregulacja, powrót do "ustawy Wilczka" z początków transformacji gospodarczej i do zasady, że "co nie jest zabronione, to jest dozwolone".

Podczas konferencji prasowej kilka razy poruszano temat Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Olbrycht mówił, że PO zdradziła liberalny program gospodarczy. Przekonywał też, że kandydaci Nowoczesnej są ludźmi, którzy nie idą do Sejmu dla pieniędzy. Odnieśli już sukces i mają do czego wracać, dlatego zagłosują za zmniejszeniem Sejmu i wprowadzeniem ograniczenia kadencji.

Krzysztof Olbrycht jest 3. na liście nr 8. Kandyduje z komitetu Nowoczesna Ryszarda Petru.

Ma 55 lat. Przedsiębiorca. Magister inżynier organizator przemysłu. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Organizacja i Zarządzanie Przemysłem) oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Katedra Finansów). Pochodzi z rodziny nauczycielskiej z Krosna (syn Henryka i Łucji). Przedsiębiorca (branża drzewna i energetyczna), doradca biznesowy, producent biomasy rolniczej. Związany z Krosnem i Haczowem na Podkarpaciu. Działacz opozycji demokratycznej i podziemnej w latach 1979-1989. Bezpartyjny. Żonaty, jedna córka.

- Dotąd nie zajmowałem się polityką, poza okresem studenckim i pomaganiem opozycji w wyborach w 1989 roku w Krośnie. Nie jestem związany z partiami. Jestem bezpartyjnym kandydatem popieranym przez Nowoczesną, bo ta grupa jest wiarygodna i zdeterminowana na normalne, nowoczesne zmiany - mówi o swoim starcie w wyborach. Podkreśla, że jest związany z Krosnem. - Mam też dom w Haczowie i tam mam zameldowanie. PKW podaje dane  według miejsca zameldowania, a ja mieszkam i tam i w Krośnie, a pracuję tam gdzie mam laptopa - śmieje się Krzysztof Olbrycht.
Podczas konferencji zaprezentowano też kandydaturę Agnieszki Niemczyk z Posady Górnej. Agnieszka Niemczyk jest magistrem prawa. Po studiach prawniczych wyjechała do Anglii, gdzie ukończyła roczną szkołę nauki języka angielskiego Argent College. Po powrocie do Polski rozpoczęła pracę w Uzdrowisku Rymanów S.A oraz jednocześnie otworzyła własną działalność gospodarczą w dziedzinie gastronomii, gdzie po raz pierwszy spotkała się realnie z problemami małych przedsiębiorstw. W 2006 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy w Rymanowie, gdzie pracuje do chwili obecnej.

Do jej obowiązków należą między innymi: rozwój lokalny (w tym turystyka i promocja gminy) aplikowanie i rozliczanie wniosków unijnych, współpraca samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Od 2007 roku związana jest ze stowarzyszeniem Gminna Organizacja Turystyczna "Tabor", gdzie piastuje funkcję prezesa zarządu oraz z Lokalną Organizacja Turystyczną "Beskid Niski", gdzie jest zastępcą prezesa. Pełniła także funkcję sekretarza w stowarzyszeniu Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka "Uzdrowiska - Perły Polski Wschodniej". Angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Razem z mężem od kilku lat prowadzi biuro tłumaczeń. Nie przynależy ani nigdy nie przynależała do jakiejkolwiek partii politycznej.

pd

 • autor: pd

14 komentarzy

 • j...

  "W niedzielę wybieramy naszą i kolejnych pokoleń przyszłość, wybieramy pomiędzy powolnym zanikaniem Polski z mapy świata a szansą na jej przetrwanie i rozwój. Wzywam więc wszystkich Polaków do otrzeźwienia społeczno-politycznego oraz powszechnego oporu i nie głosowania w najbliższych wyborach parlamentarnych na dzisiejszych przedstawicieli władzy (PO i PSL) oraz inne partie tworzące i/lub gloryfikujące tzw. III RP oraz tych partii spadkobierców (ZL i nowoczesna.pl)! Sam prezydent A. Duda może nam nie wystarczyć!..." źródło; http://blogmedia24.pl/node/72660

  Zgłoś nadużycie j... wtorek, 20, październik 2015 18:55 Link do komentarza
 • j...

  Ale logicznie myśląc, większe szanse wygranej ma senator Alicja Zając. Panu Guzikowi życzę, by nie wygrał ktoś trzeci.

  Zgłoś nadużycie j... niedziela, 18, październik 2015 18:21 Link do komentarza
 • logik

  Andrzej Guzik jest jedynym najlepszym kandydatem do senatu z naszego okręgu wyborczego. To były starosta krośnieński. Człowiek przede wszystkim bardzo odpowiedzialny, uczciwy i mądry oraz szanowany nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży.
  Mam nadzieję, że społeczność powiatu krośnieńskiego "odrzuci ziarno od plew" i wybierze pana Andrzeja Guzika na senatora.

  Zgłoś nadużycie logik niedziela, 18, październik 2015 11:19 Link do komentarza
 • Krosniak

  Odzyskajmy senat dla Krosna. Tylko Andrzej Guzik ma szansę pokonać Zającową. Więcej na: http://www.andrzejguzik.eu

  Zgłoś nadużycie Krosniak sobota, 17, październik 2015 22:38 Link do komentarza
 • j...

  Raczej :-( niż :-)

  Zgłoś nadużycie j... sobota, 17, październik 2015 22:26 Link do komentarza
 • Krzysztof Olbrycht

  :)

  Zgłoś nadużycie Krzysztof Olbrycht czwartek, 15, październik 2015 15:54 Link do komentarza
 • Szok!!

  Co wy macie z tą wodą ?? https://www.youtube.com/watch?v=9_94wODOKz0

  Zgłoś nadużycie Szok!! czwartek, 15, październik 2015 15:44 Link do komentarza
 • Krzysztof Olbrycht

  Ok. Dzięki za wymianę informacji. Przepraszam, jeżeli zbyt ostro oceniłem post Pana/Pani "j...".
  W Okręgu 22 lista nr 8. Nowoczesna - mamy kandydatów z odpowiednim doświadczeniem i osiągnięciami.

  Zgłoś nadużycie Krzysztof Olbrycht czwartek, 15, październik 2015 14:58 Link do komentarza
 • j...

  Zanim zacznie Pan obrażać, może warto byłoby dokładniej przyjrzeć się dokonaniom tego młodego człowieka. "Krzysztof Truskolaski jest postacią mało rozpoznawalną w Białymstoku. A samo nazwisko ojca może nie wystarczyć w zbieraniu głosów..." Ma 25 lat i jako osoba nierozpoznawalna w swoim mieście, powinien startować do Rady Miasta, a nie do sejmu. Gdyby miał na swoim koncie jakieś osiągnięcia, to wtedy wiek nie miałby znaczenia. Polecam uważniej przyjrzeć się połowie jedynek Nowoczesnej. Pozdrawiam i również życzę miłego dnia.

  Zgłoś nadużycie j... czwartek, 15, październik 2015 14:24 Link do komentarza
 • Krzysztof Olbrycht

  Trochę mało jak na ponad 860 kandydatów. Taki udział ludzi aktywnych kiedyś gdzie indziej - nie wyjaśnia zjawiska i nie można generalizować. A najgorszy zarzut, że "syn" prezydenta Białegostoku. Kurczę - mógł wybrać innego ojca. A aktywności innych wymienionych osób - iście kryminalne: "Specjalista", "Była ekspertem", "Pracowała". Wielu ludzi postrzega legalną pracę w Polsce jako zarzut. Aż strach być aktywnym. Obserwowałem proces powstawania .Nowoczesnej. Każdy mógł złożyć swój akces, wypełnić ankietę i się zaangażować. Na kongres założycielski, zamiast planowanych 300 osób - przyszło 6800.
  Widać teraz jak konkurencja polityczna się boi. Zamiast dyskusji merytorycznych, programowych - atakuje się życiorysy, rodzinę, wypomina byłych pracodawców czy znajomych. Metody jak za komuny.
  Mimo tego - życzę miłego dnia.
  Nowoczesna wejdzie do Sejmu.

  Zgłoś nadużycie Krzysztof Olbrycht czwartek, 15, październik 2015 11:37 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj