Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

KORWiN chce, by Polacy byli mądrzy przed szkodą. Pytają o imigrantów

Leszek Karcz i Błażej Wilk Leszek Karcz i Błażej Wilk Fot. KrosnoCity.pl

Mądry Polak przed szkodą - partia KORWiN pyta o sytuację na Podkarpaciu w obliczu możliwego kryzysu migracyjnego. Przyczyną konferencji stała się informacja z Belgii o groźnych chorobach zakaźnych wśród imigrantów.

REKLAMAW czwartek, 22 października kandydaci partii KORWiN Błażej Wilk i Leszek Karcz złożyli zapytanie do dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie o możliwości oddziału pulmonologicznego w  wypadku skierowania na ten oddział chorych uchodźców, których pojawienia się w naszym regionie nie wyklucza Straż Graniczna.

Błażej Wilk powołał się na artykuł z portalu e-sanok.pl, mówiący o możliwości urządzenia tzw. "hot-spotu" przyjmującego uchodźców w Sanoku - Wczoraj media poinformowały o wykryciu ognisk gruźlicy w obozie dla uchodźców w Belgii - dodał na czwartkowej konferencji Błażej Wilk.

RMF poinformował, że burmistrz miasteczka Koksijde, gdzie w centrum dla azylantów wykryto gruźlicę, jest wściekły, bo władze zapewniały, że wszyscy uchodźcy są badani, a wyszło na jaw, że badania są przeprowadzane, ale tylko na losowo wybranej grupie osób (RMF: Gruźlica w Belgii. Choroba wybuchła w ośrodku dla uchodźców).

Kandydaci KORWiN pytają gdzie i jak zostaną rozlokowani chorzy uchodźcy, jeśli tacy się pojawią na Podkarpaciu.

- Sanok nie dysponuje możliwościami do przyjęcia chorych uchodźców. Oczywiste zatem jest, że krośnieński szpital będzie kolejną destynacją dla ewentualnych chorych. Dlatego istotną sprawą jest rozeznanie w możliwościach krośnieńskiego szpitala co ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania i leczenia krośnieńskich pacjentów. Przyjęcie chorych uchodźców może zakłócić lub wręcz sparaliżować pracę szpitala - przekonywał Błażej Wilk.

Według działaczy KORWiN nie można wykluczyć sytuacji takiej, że granicę RP w okolicach Krosna czy Sanoka w ciągu kilku dni przekroczy kilka tysięcy nielegalnych imigrantów, z których  część może być chora.

Partia KORWiN od samego początku tzw. "kryzysu migracyjnego" sprzeciwia się przyjmowaniu na teren RP uchodźców a tym bardziej ich koncentrowaniu w tzw. "obozach przejściowych".

Leszek Karcz poinformował, że nieoficjalne informacje jakie uzyskał są uspokajające. Błażej Wilk dodał, że również nieoficjalnie dowiedział się o przeszkoleniu w sprawie przyjmowania uchodźców, jakie przeprowadzono w SANEPiD.

- Nie jesteśmy tu po to, żeby straszyć. Interesuje nas czy państwo (a szczególne Podkarpacie) jest na taką sytuacje przygotowane, bądź czy jest przygotowywane. chcemy, żeby Polak był mądry przed szkodą, a nie po szkodzie - podkreślał Błażej Wilk.

Nie znamy jeszcze odpowiedzi szpitala na złożone w czwartek zapytanie. - Złożony wniosek zostanie przeanalizowany pod kątem przepisów regulujących zasady udostępniania informacji publicznej o czym wnioskodawca zostanie poinformowany w ustawowym terminie - informuje Aneta Leśniak z krośnieńskiego szpitala.

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • kordupel

  przyjąć, uzbroić i odesłać niech walczą o wolność jako karny batalion, na dowództwo postawić premierów którzy ich zaprosili, Polacy walczyli na wszystkich frontach a nie patrzyli na zasiłki i mieszkania taka jest różnica jaśli słuchamy że Polacy też emigrowali w 1939 r.

  Zgłoś nadużycie kordupel sobota, 24, październik 2015 19:06 Link do komentarza
 • CoCieToObchodzi

  NIE dla imigrantów !!!!!

  Zgłoś nadużycie CoCieToObchodzi sobota, 24, październik 2015 14:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj