Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Uwaga na podejrzany statek powietrzny! W mieście mogą zawyć syreny

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Podejrzany statek powietrzny i głośne syreny w mieście? We wtorek (13.10) rozpoczynają się trzydniowe krajowe ćwiczenia pod kryptonimem Renegade-Sarex 15/II. Trening dotyczy systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

REKLAMAW dniach od 13 do 15 października, pomiędzy godz. 9.00 a 15.00, na terenie Miasta Krosna mogą zostać uruchomione syreny alarmowe - włączone w system alarmowy miasta.

Syreny emitować będą sygnały: "ogłoszenie alarmu" (modulowany dźwięk w czasie 3 minut) i "odwołanie alarmu" (ciągły dźwięk w czasie 3 minut).

Próba zostanie przeprowadzona w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pod kryptonimem "RENEGATE-SAREX 15/II" organizowanego przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz nadzorowanego i koordynowanego w sferze cywilnej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Elementem przedsięwzięcia będzie epizod dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W trakcie ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania będą emitować sygnały zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku.

mg

  • autor: mg

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj