KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wychowali trzech żołnierzy. Odznaczył ich MON

Minister Obrony Narodowej uhonorował rodziców trzech braci, którzy służą w wojsku. W imieniu ministra odznaczenia wręczał prezydent Krosna. Dwóch braci dosłużyło już stopnia kapitana.

REKLAMA


Państwo Urszula i Jan Ginalscy z Krosna zostali odznaczeni złotymi medalami "Za zasługi dla obronności kraju". Medale przyznawane są przez MON rodzicom, których trzej synowie odbyli służbę wojskową.
 
Uroczystość odbyła się w urzędzie miasta, a odznaczenia i gratulacje państwu Ginalskim przekazali prezydent Przytocki, przewodniczący RM Zbigniew Kubit oraz przedstawiciele jasielskiej WKU: ppłk Andrzej Nykiel, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jaśle oraz kapitan Bogusław Antas, kapitan WKU Jasło.

Państwo Ginalscy doczekali się trzech synów: Adama, Michała i Nikodema. Najstarszy, Adam jest kapitanem pilotem instruktorem w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Średni syn, Michał służy jako kapitan w 1. Rejonowym Ośrodku Dowodzenia i Naprowadzania w Krakowie. Natomiast najmłodszy, Nikodem służy w stopniu starszego szeregowego w tej samej jednostce w Radomiu, co starszy brat Adam.
 
- Ten niezwykły medal jest uhonorowaniem  ogromnego trudu, jakim jest wychowanie synów w duchu patriotyzmu i szacunku dla tradycji narodowych. Przekazanie najwyższych wartości i kształtowanie patriotycznej postawy wymaga wielkiego oddania i poświęcenia. Tym bardziej więc pragniemy docenić rolę rodziców,  wychowujących swoje dzieci w duchu miłości do ojczyzny - powiedział Piotr Przytocki.

pd/umk

  • autor: pd/umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?