KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Guzikówka: Łącznik na liście zatwierdzonych projektów

Guzikówka: Łącznik na liście zatwierdzonych projektów Fot. Łukasz Jaracz

Budowa drogi łączącej ulice Żwirki i Wigury oraz Lelewela znalazła się na liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. W ubiegłym roku radni przegłosowali środki na tę inwestycję, jednak realizacja była uzależniona od uzyskania  wsparcia od wojewody.

REKLAMA


Ulica Żwirki i Wigury ma zostać połączona z ul. Lelewela nowym odcinkiem drogi prowadzącym od wybudowanego w ubiegłym roku Ronda Dywizjonu 303. Wzdłuż drogi powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Przewidziano wydzielenie lewoskrętu dla jadących z ul. Lelewela w kierunku nowej drogi.

W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę sieci uzbrojenia terenu (elektroenergetyka, telekomunikacja, wodociągi, kanalizacja deszczowa, gazociągi, ciepłociągi, oświetlenie uliczne), budowę sieci uzbrojenia terenu (oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej) oraz budowę kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody z terenu projektowanej drogi.

Przebudowana zostanie także sama ulica Lelewela. Spowodowane jest to koniecznością poprawy stanu technicznego ulicy oraz poprawy bezpieczeństwa. Inwestycja dotyczyć będzie odcinka 540 metrów.

Krośnieński samorząd uzależnił realizację inwestycji od uzyskania dofinansowania. Wniosek złożono w ubiegłym roku.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania na rok 2016. Na tej zatwierdzonej liście znalazł się krośnieńskie projekt. Wnioskowana kwota dofinansowania to 3 mln złotych.

Zobacz: Połączenie Żwirki i Wigury z ul. Lelewela pod warunkiem uzyskania dofinansowania.

pd
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: pd

8 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?