KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zmiany w MKS: na linii nocnej tylko bilety jednorazowe

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Rada miasta wprowadziła zmiany do opłat MKS. Główną przyczyną jest dążenie do podniesienia rentowności linii nocnej. Miasto nie chce zbyt wiele dopłacać do tego przedsięwzięcia, chociaż sam pomysł nocnego autobusu uznano za dobry i sprawdzony. Uchwałę podjęto niemal jednomyślnie, tylko jeden radny (z PiS) wstrzymał się.

REKLAMA


Zmiany wprowadzane w opłatach za bilety MKS będą niewielkie. Ograniczona wyłącznie do linii dziennych będzie możliwość korzystania z biletów miesięcznych. Równocześnie wprowadza się ograniczenie ważności jednorazowego biletu dziennego i przesiadkowego do godzin funkcjonowania linii dziennych (od 5.00 do 23.00).

Celem tych dwóch zmian jest podniesienie rentowności linii nocnej. Radni przekonują, że posiadacz ważnego biletu miesięcznego będzie w nieznacznym stopniu obciążony dodatkowymi kosztami w postaci zakupu biletu jednorazowego na kurs nocny.

Przed sesją Stowarzyszenie Idea Carpathia zorganizowało krótką konferencję, na której przekonywano, że mieszkańcy powinni mieć dostęp do pełnej informacji o przyczynach i wysokości kosztów ponoszonych na różne cele. Zobacz: Krosno: "BIP powinien być dla ludzi". Członkowie stowarzyszenia wskazali, że nawet ponad milion złotych rocznie kosztuje pokrywanie strat spółki powołanej przez miasto na podstawie nierealistycznych założeń (jak stwierdza raport NIK), a z drugiej strony pieniędzy szuka się po stronie obywateli, np. ograniczając bilety miesięczne tylko do linii dziennych.

Kolejne zmiany wprowadzone uchwałą z kwietnia to: wykreślenie z taryfy opłat papierowych biletów 10-przejazdowych oraz wprowadzenie biletów jednorazowych elektronicznych (elektroniczna portmonetka). Radni uznali, że elektroniczna portmonetka daje takie same korzyści, jak papierowy bilet 10-przejazdowy, który nie cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. Dlatego uznano, ze nie ma sensu ponoszenie kosztu druku biletów 10-przejazdowych.

Zmiany wejdą w życie prawdopodobnie w połowie czerwca.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?