KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czysta energia. Dotacje dla mieszkańców Krosna

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, kotły CO opalane biomasą i gruntowe pompy ciepła - o dotacje do tych instalacji będą mogli starać się mieszkańcy Krosna. Miasto, korzystając z możliwości, jaką stwarza Regionalny Program Operacyjny województwa podkarpackiego na lata 2014-2020, rozpoczyna działania związane z pozyskaniem dotacji. Magistrat zaprasza zainteresowanych na spotkania informacyjne.

REKLAMA


Mieszkańcy Krosna mogą ubiegać się o dotację w wysokości około 70% kosztów instalacji kolektorów słonecznych służących do podgrzewania wody użytkowej, instalacji fotowoltaicznych pozwalających na produkcję energii elektrycznej z energii słonecznej, automatycznych kotłów CO opalanych biomasą oraz gruntowych pomp ciepła do ogrzewania domów mieszkalnych i produkcji ciepłej wody użytkowej.

- Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii, dzięki dotacjom staną się łatwiej dostępne dla mieszkańców Krosna. Mogą oni uzyskać około 70% dotacji. Pozwoli to nie tylko na ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu, ale na bezpośrednie oszczędności danego gospodarstwa domowego - argumentuje Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

Spotkania informacyjne odbędą się w nadchodzącym tygodniu w czterech miejscach: w Dzielnicowym Domu Ludowym Polanka, w Dzielnicowym Domu Ludowym Suchodół, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza oraz w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Turaszówce.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta na spotkania informacyjne. Zostaną tam szczegółowo przedstawione wszelkie kwestie związane z udziałem w projekcie - zachęca prezydent.

Przedsięwzięcie jest jednym z działań skierowanych bezpośrednio do mieszkańców Krosna, które będą realizowane w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Szczegółowe informacje są dostępne w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska urzędu miasta pod numerem telefonu 13 47 43 629.

Spotkania informacyjne:
- 16.05, godz. 18.00 - Dzielnicowy Dom Ludowy w dzielnicy Polanka, ul. Decowskiego 46,
- 17.05, godz. 18.00 -  Dzielnicowy Dom Ludowy w dzielnicy Suchodół, ul. Grunwaldzka 12,
- 18.05, godz. 18.00 - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1,
- 19.05, godz. 16.00 - Miejski Zespół Szkół nr 2, ul. Wyspiańskiego 20.

umk

  • autor: umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?