KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uroczysta gala "Rodzina Zastępcza z Wielkim Sercem"

Z okazji 10-lecia Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Wielkie Serce" odbędzie się uroczysta gala "Rodzina Zastępcza z Wielkim Sercem", w której wezmą udział podopieczni, rodzice zastępczy oraz zaproszeni goście. Uroczystości odbędą się 4 czerwca, o godzinie 14.00, w RCKP.

REKLAMA


Gala to wyjątkowa okazja, gdzie można zobaczyć, jak funkcjonują rodziny zastępcze i adopcyjne oraz dowiedzieć się, gdzie szukać wsparcia w trudnych chwilach. Będzie można też dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełniać, aby zostać rodziną zastępczą lub adopcyjną.

Galę uświetnią występy podopiecznych i przyjaciół stowarzyszenia. Uroczystości mają charakter otwarty, więc każdy zainteresowany znajdzie tu coś dla siebie.

Licytacja
W programie gali znalazła się licytacja piłki z autografami reprezentacji Polski U-15, m.in. Radosława Gilińskiego, Marcina Włodarskiego szkoleniowca reprezentacji, a także wschodzącej gwiazdy Pawła Żuka, który został powołany do gry w Evertonie - angielskim klubie sportowym.

Losowanie nagród
Podczas gali wylosowany zostanie wśród rodzin zastępczych karnet wypoczynkowy - 3-dniowy weekend dla dwojga, a laureaci konkursu plastycznego odbiorą nagrody w 3 kategoriach. Firma Aviva także przygotowała niespodziankę dla uczestników - losowanie ekspresu do kawy.

Bezpłatne warsztaty dla rodziców
- Jak mówić dziecku NIE - poprowadzi mgr Karina Świątek,
- Ćwiczenia i zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - poprowadzi mgr Iwona Górka.

Relacje dzieci z rodzin zastępczych
Młodzi ludzie opowiedzą, jaki wpływ miała rodzina zastępcza na ich życie. Opowiedzą o tym, nie tylko dzieci przyjęte, ale też dzieci, których rodzice przyjęli rolę rodziny zastępczej.

Wyniki prac studentów
Studenci PWSZ w Krośnie podzielą się wynikami prac dyplomowych powiązanych z tematem rodzicielstwa zastępczego.

Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Wielkie Serce"
Stowarzyszenie zawiązali rodzice zastępczy, którzy zaczęli spotykać się, by rozmawiać o swoich problemach, dzielić się swoimi sukcesami i wpierać w wypadku porażki.

Siłą napędową były wspólne problemy. - Napotykaliśmy na różne przeszkody - brak zrozumienia ze strony urzędników, lekarzy, a nawet sąsiadów. Poprzez liczne pikniki pokazywaliśmy i pokazujemy radość i szczęście dzieci, które przyjęliśmy do rodzin, wzajemnie się wspieramy w trudnych chwilach - mówi Jadwiga Jagieło ze stowarzyszenia "Wielkie Serce".

Po 10 latach są ekspertami w rodzicielstwie zastępczym, mają ogromną wiedzę, jak radzić sobie z dziećmi, które mają za sobą bagaż traumatycznych doświadczeń. Mogą już pochwalić się usamodzielnionymi wychowankami, którzy założyli swoje rodziny.

Stowarzyszenie nawiązuje cały czas współpracę z nowymi instytucjami, chcąc dzielić się swoją wiedzą i wypracować kompromisy dla dzieci umieszczanych w rodzinach zastępczych. Ma także własne zespoły trenerów-specjalistów.

- Dziś wiemy, że tylko wszechstronna współpraca wszystkich w systemie pozwoli na rozwój rodzicielstwa zastępczego i mamy nadzieję, że uda nam się pracować jak najlepiej dla dobra wszystkich dzieci - podkreśla Jadwiga Jagiełło.

Stowarzyszenie ma swoich przedstawicieli w organizacji parasolowej Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, która obecnie prowadzi dialog z przedstawicielami rządu i międzynarodowych organizacji działających na rzecz dzieci.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?