KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

We wtorek Sąd rozpatrzy apelację w sprawie sierot z Daliowej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Do krośnieńskiego Sądu wraca sprawa osieroconych dzieci z Daliowej. Rozpatrzona zostanie apelacja złożona przez dziadków czworga rodzeństwa, których matka zginęła w pożarze 31 stycznia br.

REKLAMA


We wtorek (22.09) Sąd Okręgowy w Krośnie rozpatrywał będzie apelację złożoną przez Państwa Marczaków - dziadków 2,5-letniej Roksany, 4-letniego Kamila, 7-letniego Rafała i 9-letniej Ani

12 czerwca br. Sąd Rodzinny w Krośnie wydał decyzję, że dziadkowie nie zostaną rodziną zastępczą dla sierot. Wcześniejsze postanowienie Sądu o przekazaniu opieki nad dziećmi dziadkom było tymczasowe. Od tamtej pory Sąd zbierał opinie i dokumentację, na podstawie której wydał następną decyzję.

- Badanie Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego wykazało, że pomiędzy dziećmi, a dziadkami nie ma więzi emocjonalnej - tłumaczy Agnieszka Zygarowicz z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która w lutym sama pomogła złożyć wniosek o objęcie opieki nad wnukami dziadkom.

Dziadkowie złożyli apelację. Sąd odrzucił wniosek ze względów formalnych, ponieważ odwołanie wpłynęło dzień po terminie. Postanowienie sądu z dnia 13 lipca nie było prawomocne, a dziadkom przysługiwała możliwość złożenia zażalenia do siedmiu dni od wydania decyzji. Wniosek został skierowany i pozytywnie rozpatrzony.

Zobacz reportaż przygotowany przez stację TTV "Blisko ludzi": W pożarze straciły matkę. Dzieci z Daliowej zamieszkają w wyremontowanym domu dziadków.

Zobacz więcej:
- Apelacja dziadków dzieci z Daliowej odrzucona.
- Dzieci z Daliowej zostaną odebrane dziadkom.
- Dzieci zostaną z babcią - decyzja w sprawie osieroconego rodzeństwa z Daliowej.
- Marszałek wesprze osierocone dzieci z Daliowej.
- Dzieci z Daliowej zamieszkały w wyremontowanym domu.

mg

  • autor: mg

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?