KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Rodzina z Wielkim Sercem" - konkurs plastyczny dla dzieci

  • autor: mg
  • poniedziałek, 25, kwiecień 2016 00:51
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w jubileuszowym konkursie prac plastycznych pt. "Rodzina z Wielkim Sercem". Powinny one przedstawiać najważniejsze dla dziecka - prawo do wychowania w rodzinie.

REKLAMA


"Rodzina z Wielkim Sercem"
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Aby przystąpić do konkursu, należy zgłosić pracę dziecka, która obrazuje prawo do wychowania w rodzinie. Musi być ona wykonana przez dziecko własnoręcznie, podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora.

Dopuszczalne są techniki tradycyjne lub cyfrowe. Może to być też kolaż, komiks, dopuszcza się umieszczenie w pracy tekstu. Rysunek może być zrobiony dowolną techniką - akwarela, farbki, ołówek, rycina, z użyciem innych narzędzi, np. tekstylia czy inną techniką.

Zgłoszenia
Do 15 maja 2016 roku wypełnij formularz i prześlij pracę na adres pocztowy:
Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Wielkie Serce, Łężany, ul. Jana Pawła II 2, 38-430 Miejsce Piastowe lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prace nadesłane na konkurs muszą by pracami własnymi, nigdy wcześniej nie publikowanymi i nie przedstawianymi na innych konkursach.

Pobierz: regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia.

Zwycięzca otrzyma nagrodę podczas gali jubileuszowej "Rodzina zastępcza z Wielkim Sercem" z okazji 10-lecia powstania PSZRZ Wielkie Serce, która odbędzie się 4 czerwca (sobota), o godz. 14.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowa 1

O Wielkim Sercu
Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego powstało w 2006 r. Zrzesza 17 rodzin z powiatów woj. Podkarpackiego, w których przebywa ponad  80 dzieci w różnym wieku, od maluszków po nastolatki i młodzież wkraczającą w dorosłość.

- Przez okres 10 lat wspieraliśmy rodziców zastępczych i ich podopiecznych w ciężkich, kryzysowych sytuacjach. Nabraliśmy doświadczenia w pomocy dzieciom odrzuconym i osieroconym. Dziś chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi, pokazać, jak czerpać radość z bycia rodzicem w zastępstwie - mówi Jadwiga Jagieło, członek zarządu Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Wielkie Serce.

W Polsce, w domach dziecka obecnie przebywa 17 tys dzieci. - Pomóżmy znaleźć im rodziny, gdzie znajdą miłość i pomoc w trudnych powrotach do odpowiedzialnej dorosłości. Najlepszym środowiskiem do wychowywania się dzieci jest rodzina, pokażmy, że najważniejsze jest dziecko i wspierajmy rodzinne formy opieki nad nim - dodaje Jadwiga Jagieło.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?