KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Wielki marsz poparcia": 200 osób na ulicach Krosna [ZDJĘCIA]

"Wielki marsz poparcia": 200 osób na ulicach Krosna [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

Niespełna 200 osób przeszło w "Marszu poparcia dla rządu Beaty Szydło". W niedzielę (29 maja) manifestację zorganizowały lokalne stowarzyszenia, nie była to demonstracja partyjna. W marszu nie brali udziału politycy, ani samorządowcy PiS.

REKLAMA


"Wielką manifestację" zorganizowała grupa mieszkańców skupiona wokół Akcji Charytatywnej "HELP YOU - POMAGAM CI" i strony internetowej (nazwanej na wyrost "portalem społecznościowym") kochamkrosno.manifo.com.

Manifestację prowadził Bogusław Bogdan, który mówił o dokonaniach 200 dni rządu Beaty Szydło. Chwalił nakładanie podatku bankowego i wprowadzenie programu +500. On też przed manifestacją rozdawał zebranym gotowe transparenty np: "Dziękujemy za powołanie komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej" czy "Podatek bankowy to super pomysł. Dziękujemy".


Bogusław Bogdan

Przed rozpoczęciem manifestacji zapowiedział, że nie jest to zgromadzenie partyjne. - Nie jesteśmy żadną partią - krzyczał Bogusław Bogdan. Dodał, że uczestnicy manifestacji to osoby wdzięczne rządowi.

Podczas przemarszu ulicami Krosna przekonywał, że obecny rząd ma niebywałe osiągnięcia. Chwalił między innymi ministra Ziobrę i wicepremiera Morawieckiego. Temu drugiemu dziękował, za to, że taki zdolny bankier zgodził się przyjść do rządu.

Manifestację zakończył wiec na Rynku w Krośnie. Tam między innymi odczytano listę "afer i dokonań" rządu PO-PSL. Ulicami miasta przeszło blisko 200, w większości starszych osób.

Na Rynku Bogusław Bogdan stwierdził, że młodych nie ma na manifestacji, bo w ogóle wyjechali z Krosna.

Wśród przyglądających się przemarszowi byli liczni przeciwnicy manifestacji, którzy jednak zaznaczali - Każdy ma prawo do manifestowania swoich przekonań.

Na stronie internetowej organizatora pojawiły się informacja o patronatach medialnych TVP Rzeszów i Polskiego Radia Rzeszów. Na stronach mediów nie ma jednak potwierdzenia tych patronatów. Kontaktowaliśmy się z samymi redakcjami, które także nie potwierdzają tej informacji.

W manifestacji nie wziął udziału nikt z lokalnych władz PiS, nie było też lokalnych parlamentarzystów, ani samorządowców związanych z tą partią. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w lokalnych strukturach PiS manifestacja uważana była za "prowokację" lub chęć budowania kapitału politycznego na aktualnej popularności tej partii.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

14 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?