KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Płatne staże. Nabór do 10 czerwca!

Podkarpacka Izba Gospodarcza ogłasza 2 nabór do projektu "Czas na staż". Nabór rozpoczął się 30 maja i będzie trwał do 10 czerwca. Oferta skierowana jest także do osób o niskich kwalifikacjach i niepełnosprawnych. "Czas na staż" to też oferta dla przedsiębiorców.

REKLAMA


Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby w wieku od 15 do 29 lat, w tym niepełnosprawne, zamieszkujące na obszarze woj. podkarpackiego (w rozumieniu KC), należące do grupy NEET, tj. łącznie spełniające następujące warunki: nie pracują (bierne zawodowo, nie zarejestrowane w urzędzie pracy), nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym i nie szkolą się (nie brały udziału w tej formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni).

Ponadto ze względu na założenia projektu organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału kobiety, osoby o niskich kwalifikacjach i osoby niepełnosprawne.

W ramach działań projektu każdy uczestnik otrzyma:
- indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe,
- pośrednictwo pracy,
- certyfikowane szkolenia zawodowe (wsparcie otrzyma 10 uczestników, którzy zostaną, przeszkoleni pod potrzeby konkretnych przedsiębiorców),
- płatne staże zawodowe na okres 5 miesięcy.

Rekrutacja do projektu odbywa się w trzech turach naboru. W obecnie prowadzonym naborze przyjętych zostanie 47 osób.

Projekt "Czas na staż" to również szansa dla przedsiębiorców, którzy również mogą zgłosić się do uczestnictwa w projekcie i skorzystać z szansy na pozyskanie pracownika odpowiadającemu na potrzeby pracodawcy. Przedsiębiorcy mogą liczyć na:

- przeszkolenie osoby pod konkretne potrzeby firmy,
- pokrywamy w całości koszt wynagrodzenia stażysty przez 5 miesięcy,
- zapewniony dodatek dla opiekuna stażysty.

Oczekiwania względem przedsiębiorcy chcącego przyjąć pracownika na staż jest deklaracja zatrudnienia stażysty po stażu przez co najmniej 3 miesiące w wymiarze ½ etatu (forma zatrudnienia: umowa cywilno-prawna lub umowa o pracę).
 
Dokumenty rekrutacyjne można złożyć:
- osobiście w biurze projektu w godzinach od 7.30 - 15.30,
- za pośrednictwem poczty (listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) lub kuriera, na adres: Podkarpacka Izba Gospodarcza, 38-400 Krosno, ul. Tysiąclecia 3).
 
Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania znaleźć na stronie Podkarpackiej Izby Gospodarczej www.pigkrosno.pl.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?