KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Odnawialne źródła energii. Wnioski od 30 czerwca

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Urząd miasta, informuje, że nabór wniosków o dotację na kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, automatyczne kotły CO opalane biomasą oraz gruntowe pompy ciepła został wydłużony do 30 czerwca.

REKLAMA


W dalszym ciągu przyjmowane są wnioski o dotację na kolektory słoneczne służące do podgrzewania wody użytkowej, instalacje fotowoltaiczne pozwalające na produkcję energii elektrycznej z energii słonecznej oraz automatyczne kotły CO opalane biomasą oraz gruntowe pompy ciepła do ogrzewania domów mieszkalnych i produkcji ciepłej wody użytkowej. Nabór został wydłużony do 30 czerwca. Mieszkańcy Krosna mogą ubiegać się o dotację w wysokości od 70% kosztów instalacji.

- Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Krosna, jednak w związku z tym, że do wyboru jest wiele typów urządzeń, nie wykorzystaliśmy jeszcze pełnej puli wniosków - mówi dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta miasta.

Montaż odnawialnych źródeł energii "na własną rękę", bez środków pochodzących z zewnętrznych funduszy, wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Dzięki dotacji koszty te stają się mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu i są łatwiejsze do poniesienia przez mieszkańców miasta.

- Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii dzięki dotacjom staną się łatwiej dostępne dla mieszkańców Krosna. Mogą oni uzyskać około 70% dotacji. Pozwoli to nie tylko na ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu, ale na bezpośrednie oszczędności danego gospodarstwa domowego - argumentuje prezydent Piotr Przytocki.

Kredyt nie jest konieczny
Podczas spotkań informacyjnych ze strony mieszkańców pojawiało się wiele pytań. Niektóre, oparte na wcześniejszych doświadczeniach dotyczyły konieczności kredytowania inwestycji we współpracy z bankiem. Udział w projekcie, a więc współfinansowanie odnawialnych źródeł energii, nie wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu w banku. Instalacja zostanie sfinansowana w 70% z dotacji, o którą stara się miasto, a w 30 %, ze środków wnioskodawcy.

Przedsięwzięcie jest jednym z działań skierowanych bezpośrednio do mieszkańców Krosna, które będą realizowane w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie internetowej: www.krosno.pl/czysta-energia.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej urzędu miasta pod numerami telefonu 13 47 43 688 i 13 47 43 629.

pd/umk

 • autor: pd/umk

5 komentarzy

 • krowisie

  wniosku i regulaminu to ty Alf przydupasie i analfabeci z urzędu nie umiecie stworzyć/ napisać- dajecie zmodyfikowany plagiat i to z błedami

  Zgłoś nadużycie krowisie wtorek, 28, czerwiec 2016 09:22 Link do komentarza
 • Alf

  Nie otrzymasz bo nie potrafisz pisać (wypełnić wniosku).

  Zgłoś nadużycie Alf poniedziałek, 27, czerwiec 2016 18:42 Link do komentarza
 • pała

  "Na tę dotację mogą liczyć mieszkańcy Krosna posiadający swoje domy w mieście Krośnie" to jetsy wielkie oszustwo przytockiego dotację momgą dostać niewszyscy mieszkancy krosnaktórzy złozą lecz uprzywilejowani i kolesie ja jako kieszkaniec z domem nie otrzymam bo nie jestem kolesiem władzy i ich przydupasów

  Zgłoś nadużycie pała poniedziałek, 27, czerwiec 2016 11:44 Link do komentarza
 • EP

  Na tę dotację mogą liczyć mieszkańcy Krosna posiadający swoje domy w mieście Krośnie. Trudno by miasto Krosno organizowało dopłaty do domów budowanych poza miastem. Tam są odpowiednie władze gminne, które jak mi wiadomo, przynajmniej niektóre też biorą udział w tej akcji. Ze też trzeba takie oczywiste sprawy tłumaczyć.

  Zgłoś nadużycie EP piątek, 17, czerwiec 2016 08:40 Link do komentarza
 • KTO

  Dlaczego mieszkancy Krosna którzy budują domy tuż poza Krosnem nie mogą liczyć na tę dotacje?!

  Zgłoś nadużycie KTO czwartek, 16, czerwiec 2016 21:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?