Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Radni zapoznali się z raportem na temat bezpieczeństwa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Krośnieńscy radni zapoznali się z informacjami na temat stanu bezpieczeństwa w naszym mieście. W dyskusji brali udział między innymi komendanci Policji, straży pożarnej i straży miejskiej, a także przedstawiciele weterynarii i Sanepidu.

REKLAMANa sesji (31 maja) poruszono między innymi temat współpracy Policji ze strażą miejską. Zobacz: Policja i Straż Miejska rozwijają współpracę.

To efekt realizacji priorytetów nowego komendanta KMP w Krośnie. Zobacz: Funkcjonariusze mają być bliżej społeczeństwa.
 
Alkohol
Radny Adam Przybysz (PiS) pytał, czy liczba sklepów z alkoholem wpływa na stan bezpieczeństwa. - Mam tu na myśli Osiedle Tysiąclecia - podkreślał radny.

Komendant Leszek Buryła odpowiedział, że nie ma takiego bezpośredniego związku - Te interwencje nocne, które mamy, mają najczęściej inny charakter - stwierdził komendant. Najniebezpieczniejsze miejsca według "mapy zagrożeń" znajdują pod lokalami nocnymi, szczególnie, gdy wychodzą z nich mężczyźni po spożyciu alkoholu.

Wypadki i kolizje
Radny Robert Hanusek (SK) pytał o przyczyny wzrostu stwierdzonej liczby kolizji drogowych oraz o wpływ nowych przepisów ruchu drogowego na bezpieczeństwo.

Komendant wyjaśnił, że liczba kolizji w statystyce spowodowana jest częstszym zgłaszaniem takich sytuacji Policji przez kierowców, by otrzymać wiarygodne potwierdzenie zdarzenia. Kierowcy unikają w ten sposób trudności z ubezpieczycielem. Komendant Buryła ocenia, że surowsze kary za przekraczanie prędkości, w tym odbieranie prawa jazdy, przyczyniły się do spadku liczby wypadków, w których dochodzi do poważnych obrażeń ciała.

"Dopalacze"
Radny Hanusek poruszył też temat tzw. "dopalaczy". - Jak to Państwo oceniacie, czy to jest duży problem? - dopytywał radny.

Komendant powiedział, że na terenie Krosna są "dopalacze", a Policja reaguje na związane z nimi sytuacje. Dodał jednak, że nie mamy tak poważnego problemu, jak w innych częściach kraju, np. na Śląsku.

Ocena bezpieczeństwa "w skali"
Ocena poziomu bezpieczeństwa jest bardzo trudna. Pomimo namowy przewodniczącego rady miasta, Zbigniewa Kubita (SK), przełożeni poszczególnych służb unikali udzielenia prostej odpowiedzi co do "oceny bezpieczeństwa w skali 1 do 10".

Szerzej tematy związane z bezpieczeństwem i przedstawionymi informacjami omówiono na Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, która obradowała 25 maja.

pd

2 komentarzy

 • tubylec2

  @opoka
  idąc przez Krosno o którejkolwiek godzinie włos Ci z głowy nie spadnie. Krosno to ciche i spokojne miasteczko.

  Co do arogancji naszej Policji jej bezradności i uprawianej spychologii to niestety ale uważam że masz racje.

  Zgłoś nadużycie tubylec2 piątek, 17, czerwiec 2016 11:42 Link do komentarza
 • opoka

  Krosno jednym z najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce licząc ilość przestępstw i wykroczeń vs. ilość mieszkańców.
  Policja w Krośnie najbardziej arogancka i bezradna w Polsce ( brak interwencji mimo zgłoszeń mieszkańców , ciągłe wymówki ,
  że oni to nie od tego tylko od tego.... , katastrofa !!! ).

  Zgłoś nadużycie opoka piątek, 17, czerwiec 2016 07:45 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj