Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Remonty na Lelewela. Dobre informacje dla kierowców [ZDJĘCIA]

Remonty na Lelewela. Dobre informacje dla kierowców [ZDJĘCIA] Fot. KrosnoCity.pl

Trwają prace związane z budową drogi łączącej ul. Żwirki i Wigury z ul. Lelewela oraz przebudowa ul. Lelewela w Krośnie. Od 8 sierpnia kierujący będą już mogli korzystać z wyremontowanych miejsc parkingowych. Na 2 sierpnia zaplanowano przerwę w dostawie wody dla mieszkańców osiedla Traugutta.

REKLAMAPrzy Lelewela trwają roboty brukarskie. Od 1 do 5 sierpnia będzie układana nawierzchnia pod miejsca parkingowe. Od 8 sierpnia miejsca te zostaną udostępnione kierowcom.

Na ul. Żwirki i Wigury trwają prace związane z uzbrojeniem terenu (kanalizacja deszczowa, teletechnika, sieci wodociągowe). - Wykonujemy przebudowę ciepłociągu oraz oświetlenie. Prace te potrwają około dwóch tygodni. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy prace drogowe na tych odcinkach, na których zakończyliśmy już wyżej wymienione prace - informuje Agnieszka Kotela, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej firmy Skanska S.A.

Przypominamy, że w ramach zadania "Budowa drogi łączącej ul. Żwirki i Wigury z ul. Lelewela i przebudowa odcinka ul. Batorego i ul. Lelewela w celu dowiązania projektowanej drogi" wykonana zostanie między innymi rozbiórka istniejącej nawierzchni drogi, ogrodzeń, chodników, krawężników, obrzeży. Przebudowana zostanie sieć uzbrojenia terenu (elektroenergetyka, telekomunikacja, wodociągi, kanalizacja deszczowa, gazociągi, ciepłociągi i oświetlenie uliczne). Pojawi się tu także czerwona ścieżka rowerowa.

Na Traugutta braknie wody
2 sierpnia dla mieszkańców ulic: Batorego, Kisielewskiego, Lelewela, Podkarpackiej (budynek nr 3b) i Witosa (budynek nr 26) nastąpi przerwa w dostawie bieżącej wody. Powodem wyłączenia jest wykonanie włączeń kanalizacji projektowej do sieci wodociągowej. Wody w kranach braknie od godziny 7:30. Przywrócenie dostawy planowane jest od godziny  17.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie, po zakończeniu prac i wznowieniu dostawy wody mogą występować miejscowe wzrosty mętności wody spowodowane osadami rurowymi nie stanowiące jednak zagrożenia bakteriologicznego.

W godzinach przerwy w dostawie wody będzie podstawiony beczkowóz na parking przy budynku Kisielewskiego 2, jako zastępcze źródło poboru wody.

Jak informuje firma Skanska S.A., postęp prac wynosi 30%, są one wykonywane zgodnie z harmonogramem. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 października.

mg
Fot. KrosnoCity.pl

1 komentarz

  • Krys.75

    Roboty idą pełną parą. Nie obserwowałem ich od początku, ponieważ byłem w Niemczech. Wczoraj wróciłem i jestem pełen podziwu jak zmienia się krajobraz. Cieszy fakt, że tyle inwestycji prowadzi się w Krośnie i że ktoś jeszcze dba o Guzikówkę.
    Firmie która jest wykonawcą, życzę dobrych wiatrów i szybkiego ukończenia inwestycji.

    Zgłoś nadużycie Krys.75 sobota, 30, lipiec 2016 15:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj