KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Parking wielopoziomowy w Krośnie? Jest miejsce, będzie koncepcja

Parking wielopoziomowy w Krośnie? Jest miejsce, będzie koncepcja Fot. Piotr Dymiński

Krosno: w centrum miasta może powstać wielopoziomowy parking. Rada miasta podjęła decyzję o zabezpieczenie środków na opracowanie koncepcji takiego obiektu. Czy to ułatwi znalezienie miejsc parkingowych?

REKLAMA


Centrum Krosna cierpi na brak miejsc parkingowych. Z tego powodu pojawił się pomysł wybudowania parkingu wielopoziomowego. Nowy obiekt miałby powstać przy ul. Powstańców Warszawskich, na miejscu obecnego parkingu obok banku. To miejsce oddalone o kilka minut spaceru od Rynku, w sąsiedztwie Placu Monte Cassino, czyli praktycznie w centrum miasta.

Pytanie w tej sprawie na sesji rady miasta w 30 września zadał radny Kazimierz Mazur (Klub PiS). Wyjaśniono, że przewidziana w uchwale kwota 30 tysięcy złotych przeznaczona będzie na przetarg na opracowanie koncepcji parkingu.

Uchwałę rady miasta w tej sprawie podjęto jednomyślnie.

Jak udało nam się dowiedzieć, nowy obiekt może mieć dwa lub trzy poziomy. Przy opracowywaniu koncepcji będzie jednak ważne by nie dominował nad okolicą. Najniższy poziom może znajdować się poniżej obecnego poziomu parkingu.

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

3 komentarzy

 • ooosse

  No sorry jak ty korka w Krośnie nie widzisz to chyba w Krośnie nie byłeś zapraszam godziny ok 13-16 rejon Legionów, Pużaka, Czajkowskiego, Krakowska, Lwowska

  Twierdzisz, że jest dużo miejsc parkingowych? hahahaaha dobre sobie

  Ostatnio w okolicy 11 musiałem z 3-4 razy objeżdżać starówkę przez Rynek i okolice Podwale i Legionów bo nie było ani jednego miejsca a trafić na kogoś kto akurat wyjeżdżał to cud.

  Według mnie piętrowy parking jak najbardziej na + tylko wnieść opłatę za wjazd od najbliższych miejsc parkingowych aby były jak najdroższe a te najwyżej najtańsze, trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi.

  Tereny przy Wisłoku na Legionów mogą być znacznie lepiej zagospodarowane niż parking... szkoda pięknej starówki na taki bohomaz

  Zgłoś nadużycie ooosse czwartek, 06, październik 2016 21:43 Link do komentarza
 • Maćko

  Tak bezproblemowego miasta w kwestii parkowania jak Krosno nie widziałem. W rozmowach ze znajomymi zawsze powtarzam, że u nas w Krośnie zawsze jest gdzie zaparkować a żeby zobaczyć korek to trzeba wino otworzyć. Kto z nich u nas był potwierdza, dodając, że tak spokojnych i wyluzowanych ludzi nie widział: "Ktoś się zatrzyma, żeby przepuścić samochód z podporządkowanej lub pieszego na przejściu i nikt za nim nawet nie zatrąbi" :-)

  Zgłoś nadużycie Maćko czwartek, 06, październik 2016 20:18 Link do komentarza
 • eccetto entry to

  Czy tu kogoś popierd.....???
  Bliżej jest parking za Wisłokiem a stoi pusty!!!
  Z takie "koncepcje" niech radni z własnej kieszeni płacą.
  Marnowanie publicznych pieniędzy trwa. A miasto coraz bardziej zadłużone i wyludnione.
  Zejdźcie na ziemię osły!!!

  Zgłoś nadużycie eccetto entry to czwartek, 06, październik 2016 19:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?