KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: Czy "zakaz skrętu" obowiązuje?

Krosno: Czy "zakaz skrętu" obowiązuje? Fot. Piotr Dymiński

Krosno: skrzyżowanie ulic Piłsudskiego z jednokierunkową ul. Kościuszki. Czy na pewno jednokierunkową? W godzinach szczytu co kilka lub kilkanaście minut można tam zobaczyć samochody wjeżdżające pod prąd. Wydział Drogownictwa zapowiada przestawienie znaku zakazu wjazdu.

REKLAMA


Ulica Kościuszki jest jednokierunkowa, jednak "zwyczajowo" kierowcy od strony Piłsudskiego wjeżdżają na boczną drogę i parking, w stronę banku i budynku mieszkalno-usługowego. Znak "zakazu wjazdu" znajduje się dopiero za zjazdem w boczną drogę, a znaki poziome na skrzyżowaniu umożliwiają taki manewr. Czy to oznacza, że ostatni odcinek ul. Kościuszki jest jednak dwukierunkowy?

Taka interpretacja jest całkowicie niezgodna z zakazami skrętu w lewo i prawo, które są umieszczone przy ul. Piłsudskiego dla jadących z obu stron. Zakazy jednak nie przeciwdziałają temu, że prawidłowo jadący kierowcy od strony Kościuszki, mogą znaleźć się na tym samym pasie, z nieprawidłowo, ale "zwyczajowo" jadącymi kierowcami od strony ul. Piłsudskiego.

Podpowiadamy dwa różne rozwiązania dla tego miejsca. Pierwsze: można przestawić zakaz wjazdu o kilka metrów, by stał się wyraźnym potwierdzeniem zakazów skrętu, a następnie egzekwować istniejące zakazy. Wtedy dojazd do wspomnianej bocznej drogi będzie tylko od strony ul. Kościuszki (od ul. Łukasiewicza). Rozwiązanie drugie: zdjąć wspomniane zakazy skrętu z ul. Piłsudskiego, a na ul. Kościuszki dodać znak informujący kierowców, że ostatni odcinek drogi jest już dwukierunkowy. W ten sposób znaki będą umożliwiały wjazd w boczną drogę, bez potrzeby objeżdżania ul. Kościuszki od strony ul. Łukasiewicza.

O interpretację i możliwe rozwiązania w tym miejscu zapytaliśmy Urząd Miasta Krosna.

- Ulica Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do ul. Piłsudskiego jest ulicą jednokierunkową oznakowaną znakiem D-3, a od strony ul. Piłsudskiego znakiem B-2. Znak ten, tj. zakaz wjazdu oraz znaki zakazu skrętu w lewo umieszczony na ul. Piłsudskiego (jadąc od mostu) i zakaz skrętu w prawo (jadąc od ul. Krakowskiej) uniemożliwiają wjazd w ul. Kościuszki. Linia przerywana na tym skrzyżowaniu umożliwia jedynie skręt w lewo z ulicy Kościuszki oraz wyjazd w lewo z parkingów zlokalizowanych przy ul. Piłsudskiego (za chodnikiem, przy budynkach gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza). W celu lepszej czytelności powyższej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu znak zakazu wjazdu (B-2) zostanie przesunięty na ul. Kościuszki bliżej ul. Piłsudskiego, przed wjazd prowadzący między innymi do budynku BGŻ - odpowiada Wydział Drogownictwa urzędu miasta.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?