KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Naprawmy to!" w Krośnie. Trwają testy w Internecie

"Naprawmy to!" w Krośnie. Trwają testy w Internecie NaprawmyTo.pl

W Krośnie jest testowane internetowe narzędzie do zgłaszania usterek. Każdy może w trzech prostych krokach nanieść na mapę i opisać np. dziurę w drodze, zniszczony przystanek, szpecące graffiti i inne usterki. W założeniu ma to ułatwiać powiadamianie i interwencję odpowiednich służb miejskich.

REKLAMA


Po zauważeniu usterki można od razu poinformować internetowo urząd o sytuacji. Do tego służy testowana w Krośnie platforma NaprawmyTo.pl. Prezydent Piotr Przytocki liczy, że narzędzie się sprawdzi.

- Liczę na to, że ta platforma znacznie ułatwi rozwiązanie wielu problemów występujących w mieście, które można bardzo łatwo i szybko usunąć. Nie potrzeba do tego petycji, teraz nawet nie trzeba specjalnie przychodzić do urzędu z pismem. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon i zgłosić usterkę ze zdjęciem przez NaprawmyTo.pl/krosno - mówi prezydent. - Do końca roku chcemy przetestować ten system. Jeśli narzędzie się sprawdzi, będziemy z niego korzystać w przyszłości - dodaje.

Każda osoba, która zauważy usterkę czy problem, może ją w prosty sposób zgłosić. Wystarczy zrobić zdjęcie, krótko opisać sytuację, wybrać kategorię usterki (np. dziura w drodze) i wskazać dokładną lokalizację na mapie. Kompletne zgłoszenie zostanie wysłane bezpośrednio do wydziału, który ma w swoim zakresie usuwanie usterek konkretnej kategorii. Zgłoszenie usterki przebiega w trzech prostych krokach opisanych w serwisie NaprawmyTo.pl.

Usterki możecie zgłaszać tutaj: naprawmyto.pl/krosno

Bezpośrednie przekierowanie do platformy NaprawmyTo.pl znajduje się też na oficjalnej stronie miasta www.krosno.pl. Wystarczy kliknąć w baner NaprawmyTo.pl umieszczony po lewej stronie, pod kategoriami menu.

Darmowe testy platformy będą trwały do końca 2016 roku. Jeżeli system się sprawdzi, to miasto przystąpi do negocjowania ceny. Na stronie dostawcy usługi znajduje się informacja, że koszty zależne są od wielkości gminy i wynoszą około 1 gr na mieszkańca miesięcznie. Jeżeli system zostanie wprowadzony w Krośnie, to  administrowaniem będą się zajmować wyznaczeni pracownicy w merytorycznych wydziałach w ramach swoich obowiązków.

umk/pd
Fot. NaprawmyTo.pl

 • autor: umk/pd

5 komentarzy

 • tyż prawda

  Są trzy prawdy : prawda, tyż prawda i goowno prawda.

  Zgłoś nadużycie tyż prawda poniedziałek, 07, listopad 2016 14:11 Link do komentarza
 • prawda

  ty " kleszczyk" urzędowy dupolizaju - to że ciebie Przytocki zatrudnił w urzędzie za 5400 miesięcznie nie oznacza, że wszyscy maja mu wchodzić w d..ę z języczkiem i kłamać, ze jest najlepszy ze wszystkich prezydentów. Za poprzedników takiej arogancji bezczelności, niestosowanie sie do przepisow prawa, oskarżania niewinnych, wykorzystywania stanowiska do niecnych celów i działania na szkodę mieszkańców nie było. To mieszkancy go wybrali bo kłamał, ze ściagnie inwestorów a miasto będzie kwitło -jak do tej pory miasto umiera a mieszkańcom nic się nie poprawiło jedynie zubożeli bo na okrągło podnosi podatki. Jeśli się komuś poprawiło to przytockiemu, który juz nie musi się poruszać starym Daewoo tylko nowym peugeot na koszt podatników z kierowca i jego znajomym.

  Zgłoś nadużycie prawda poniedziałek, 07, listopad 2016 11:33 Link do komentarza
 • kleszczyk

  Ty "bezrobotny" poszukaj sobie roboty i przestań biadolić i narzekać na prezydenta Przytockiego, jednego z najlepszych w dziejach Krosna.

  Zgłoś nadużycie kleszczyk niedziela, 06, listopad 2016 12:53 Link do komentarza
 • Bezrobotny

  Przytocki temat zastepczy dla braku działań w sprawie miejsc pracy wszystko pada dzięki tobie. Z drugiej strony za siedzenie i picie kawy i tak cię wybiorą

  Zgłoś nadużycie Bezrobotny sobota, 05, listopad 2016 20:29 Link do komentarza
 • Gok

  Bardzo dobry pomysł.

  Zgłoś nadużycie Gok sobota, 05, listopad 2016 08:55 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?