KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Grypa ptaków w Krośnie. Zalecenia dla hodowców

Tabliczka informacyjna przy skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła, Krakowska, Piłsudskiego, Podkarpacka. Tabliczka informacyjna przy skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła, Krakowska, Piłsudskiego, Podkarpacka. Fot. KrosnoCity.pl

Oznaczono teren, wokół wykrytego ogniska grypy ptaków w Krośnie. Wojewoda przypomina, jakie obowiązki i ograniczenia nałożone są na hodowców. Drób musi pozostawać w zamknięciu.

REKLAMA


Wojewoda podkarpacki przypomina, że 27 grudnia weszło w życie rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. poz. 2091).

Rozporządzenie nakłada m. in. obowiązek odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwach oraz utrzymywanie drobiu w sposób wykluczający dostęp do zbiorników wodnych, do których mają dostęp dzikie ptaki.

Uwaga! Brak przestrzegania tego nakazu jest zagrożony karami pieniężnymi, a ponadto w przypadku wystąpienia grypy w takich gospodarstwach, skutkuje brakiem przyznania odszkodowania za zabity lub padły drób.

Zobacz ulotkę dotycząca choroby oraz zalecenia dla hodowców - tutaj.

Na stronie urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie jest dostępna specjalna zakładka w sprawie grypy podtypu H5N8 w województwie - zobacz tutaj.

Zobacz także: "Ptasia grypa" w Krośnie.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • jo

    TO ZAMIAST SOKOLNIKA ZATRUDNIJCIE SNAJPERA WYSTRZELA WSZYSTKIE WRONY I GOŁĘBIE I NIE BĘDĄ ROZNOSIĆ PTASIEJ GRYPY

    Zgłoś nadużycie jo poniedziałek, 09, styczeń 2017 08:45 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?