KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

MKS zmienia rozkład jazdy. To skutek wniosków i uwag od pasażerów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Od początku roku funkcjonuje nowy rozkład jazdy krośnieńskiego MKS-u. Uruchomione zostały nowe linie, niektóre zostały zmienione. Teraz spółka wprowadza kolejne zmiany, o które apelowali pasażerowie.

REKLAMA


O zmianach w MKS informowaliśmy tutaj: Duże zmiany rozkładów MKS Krosno. Sprawdź, jak Twój autobus będzie jeździł w 2017
 
- Nowe linie, które uruchomiliśmy, objęły swoim zasięgiem nowopowstałe ulice, m. in. ul. Hallera i ul. Kaczorowskiego - mówi Kazimierz Szpak, prezes MKS. - Dzięki temu przystanki zostały zlokalizowane bliżej mieszkańców, ich mieszkań i miejsc pracy. Wiemy jednak, że przebieg linii wymaga dalszego doskonalenia i dlatego liczymy na uwagi mieszkańców, uwzględniamy je i wprowadzamy w życie - dodaje prezes.

Jakie są efekty uwag mieszkańców?
- Dzięki zgłoszeniom mieszkańców miasta dokonaliśmy korekt na trasach linii E i 7 - mówi Grzegorz Sas z krośnieńskiego MKS-u. - Propozycje zmian w przebiegu tras i rozkładach jazdy przyjmujemy pod numerem telefonu 13 43-684-47 i adresem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W nowym rozkładzie, od 1 stycznia, linia E nie jeździła ul. Hutniczą i dalej w stronę Polanki ul. Tysiąclecia, wszystkie kursy przeniesiono na ul. Krakowską. Był to skutek wniosku mieszkańców z ul. Krakowskiej. Po zmianie rozkładu wpłynęły uwagi od mieszkańców Polanki, którzy ze względu na położenie przychodni chcieli przywrócenia kursów przez ul. Hutniczą. MKS przychylił się do tego i w dni robocze przywrócono w tym miejscu starą trasę linii E.

Podobna drobna zmiana dotyczy linii nr 7, która od 1 stycznia obsługiwała przystanek "Tłoki Sklep" tylko w jedną stronę. Po wnioskach mieszkańców przywrócono obsługę przystanku w obu kierunkach.

Przesiadki jak w większych miastach
Na terenie miasta funkcjonuje kilka głównych przystanków tzw. „węzłowych" takich jak Dworzec, czy Pl. Monte Cassino (kiedyś "Rondo"). System komunikacji został tak zaplanowany, żeby możliwe było łączenie poszczególnych tras bez dłuższego oczekiwania na kolejny autobus.

- Układając rozkład jazdy, staramy się tak rozplanować godziny przyjazdów i odjazdów na przystankach węzłowych, aby połączenie dwóch tras było łatwe i nie wymagało długiego oczekiwania na przystanku - mówi Grzegorz Sas z krośnieńskiego MKS-u. - Takie rozwiązania są konieczne z uwagi na to, że obsługujemy kilkanaście linii komunikacyjnych i nie jest możliwe, aby każda z nich dojechała bezpośrednio do najważniejszych dla pasażerów punktów docelowych - podkreśla Grzegorz Sas.

- Podobny system z powodzeniem sprawdza się w większych miastach, liczymy, że przyjmie się również w Krośnie - dodaje prezes Szpak.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • franek

  A w Jedliczu akcja ośnieżania boiska ze sztuczną nawierzchnią bo jeden z radnych chce grać w piłeczkę. Na chodnikach ślisko, ale czego sie nie robi dla radnego .

  Zgłoś nadużycie franek wtorek, 24, styczeń 2017 21:33 Link do komentarza
 • obrad

  Pasażerka, co ty gadasz, przecież 5 w tych godzinach jeździ jak dawniej

  Zgłoś nadużycie obrad wtorek, 24, styczeń 2017 19:45 Link do komentarza
 • widz

  ....................a największe pretensje mają ci co za darmo jeżdżą...............

  Zgłoś nadużycie widz wtorek, 24, styczeń 2017 19:16 Link do komentarza
 • pasażerka

  a dlaczego MKS przedłużył linie nr 4 o godz.702 z Zalesia do Turaszówki o przystanki Powstańców Warszawskich i Powstańców śląskich omijając przystanek na ulicy Wojska Polskiego .Połączenie to było bardzo potrzebne starszym ludziom udającym się na badania do przychodni na ulicy Wojska Polskiego, młodzieży dojeżdżającej do Krosna do szkoły 14 a przede wszystkim urzędnikom pracującym od godz.8 30 ..Przejazd MKS -em miał być tańszy i szybszy co w tym przypadku nie sprawdza się w ogóle. Ustalając nowy rozkład jazdy MKS nie uwzględniono czasu pracy urzędników którzy pracują od godz .7 30 do 15 30. a wyjazd jedynego autobusu 4 z Zalesia jest o 6 07 lub 7 02 a powrót do domu 15 19 i 16 19 z przystanku koło ubezpieczalni ..Dlaczego zmieniając kurs tego autobusu przyśpieszono też kurs autobusu 5-tki która pomagała 4 w zabieraniu pasażerów,

  Zgłoś nadużycie pasażerka wtorek, 24, styczeń 2017 18:59 Link do komentarza
 • czytelnik

  A moze by ktos pomyslal o dzielnicy nowych domow na ul.Polnej w Krosnie obreb Suchodól tam wogole nic nie jezdzi !!!!!! skandal dzieci do szkoly np. chocby na ul.Kisielewskiego na Guzikowce to maja na nogach chodzic??? osoby starsze do lekarzy itp

  Zgłoś nadużycie czytelnik wtorek, 24, styczeń 2017 15:07 Link do komentarza
 • też pacjentka

  MKS jezdzace przez Magurów powinny jeżdzic jesli juz robią "koło" przez Tysiaclecia , Hutnicza ,Krakowską itd. O MKS" E" nie tylko Polanka walczyła ale wszystkie osiedla z tego względu ,ze do tych 2 dużych o szerokim zasięgu specjalistów chodzi ogrom pacjentów .Szkoda ze nikt z władz nie raczył pofatygować sie w pierwszych dniach stycznia i/ to dniach z okropną pogodą /ilu chorych ,starszych ludzi dokuśtykało do przychodni .To był horror i skandal .

  Zgłoś nadużycie też pacjentka wtorek, 24, styczeń 2017 11:36 Link do komentarza
 • brednie

  rozumiem, ze mieszkancy w te brednie nie wierzą

  Zgłoś nadużycie brednie wtorek, 24, styczeń 2017 09:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?