KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: powstanie nowoczesny żłobek

ul. Kisielewskiego - w tym miejscu powstanie żłobek miejski. ul. Kisielewskiego - w tym miejscu powstanie żłobek miejski. Fot. KrosnoCity.pl

Władze Krosna do końca roku chcą zrealizować budowę żłobka miejskiego. Ogłoszono przetarg. Obiekt ma być nowoczesny i zapewniać doskonała opiekę nad maluchami. Nie wyklucza się jednak dalszego funkcjonowania oddziałów żłobkowych przy przedszkolach.

REKLAMA


Żłobek powstanie przy ul. Kisielewskiego. Lokację wybrano analizując wiek i potrzeby mieszkańców Krosna. Chodzi o to, żeby żłobek znajdował się blisko miejsca zamieszkania jak największej liczby rodzin z małymi dziećmi, a tych jest najwięcej na osiedlu Traugutta i przy ul. Żwirki i Wigury.

- Będzie to żłobek dla 125 dzieci w 5 oddziałach - mówi zastępca prezydenta Krosna, Bronisław Baran.

W jego skład wejdą też pomieszczenia towarzyszące administracyjne, gabinet pomocy przedmedycznej, zaplecze gastronomiczne z windą towarową oraz pomieszczenia techniczne.

- Dzisiaj żłobek miejski funkcjonuje w ten sposób, że jest ześrodkowany, punkty żłobkowe są w różnych przedszkolach - relacjonuje Bronisław Baran. Nowy budynek nowoczesnego żłobka ma je zastąpić.

Projektowany budynek jest częściowo podpiwniczony i posiada dwie kondygnacje naziemne oraz 1 kondygnację podziemną. Na kondygnacji podziemnej znajdują się: pomieszczenia techniczne, pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia związane z zapleczem dla pralni. Na parterze znajdują się: hol wejściowy, szatnia, dwa oddziały starszaków, zaplecze gastronomiczne, gabinet pomocy przedmedycznej oraz część administracyjna. Na 1 piętrze znajdują się: 3 oddziały: w tym 2 oddziały dla maluchów i jeden oddział dla średniaków, sala ruchowa, pomieszczenia zaplecza gastronomicznego.

Obiekt będzie w całości dostępny dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Komunikacja pionowa dla osób niepełnosprawnych przewidziana jest poprzez windę.

Przewidziano też budowę parkingu na 15 miejsc postojowych, plac zabaw oraz kilka stref aktywności z podziałem na funkcje: strefa aktywności socjalnej - plac zabaw wyposażony w stałe elementy małej architektury (huśtawki, piaskownicę, bujaki koniki, karuzelę, wieżę typu bocianie gniazdo itp.), strefa edukacyjna (plac zabaw jako obszar edukacyjny pozwalający przedszkolakom w sposób bezpośredni poznawać i obcować z przyrodą), strefa upustu energii (plac zabaw o formie swobodnej z wielofunkcyjnym boiskiem, wykorzystujący naturalne ukształtowanie terenu z elementami małej architektury opartej na zajęciach sportowych typu drabinki, lina, pomosty itp.).

Plac zabaw zostanie otoczony zielenią wysoką (w maksymalnym stopniu zostanie zachowana istniejąca zieleń) w celu zapewnienia miejsc wytchnienia oraz obszarami zieleni izolacyjnej.

Bronisław Baran nie wyklucza dalszego funkcjonowania oddziałów żłobkowych przy przedszkolach, np. przy ul. Prochownia, tak by rodzice z miejsc oddalonych od ul. Kisielewskiego mieli łatwy dostęp do opieki żłobkowej.

Żłobek miejski może powstać do końca 2017 roku.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • DOŚĆPRZYTOCKICHSŁYSIÓWCZAJÓWetc

  Oczywiście nie zapomną o ustawieniu znaku drogowego " parking dla pracowników" , a obok będzie kilka miejsc płatnego parkowania dla rodziców. Żygać się chce jak urzędasy zawłaszczają przestrzeń publiczną dla siebie - a to oni powinni jeździć do pracy komunikacją masową i nie blokować 8-9 godzin miejsc parkingowych, które powinny być wolne dla rodziców przywożących dzieci do żłobków, przedszkoli, szkół oraz petentów załatwiających sprawy w urzędach. KTO TU JEST DLA KOGO ???
  Osobna sprawa to godziny płatnego parkowania w mieście. Dlaczego od 7-mej ?
  Strefa musi być płatna, aby przyjezdni nie blokowali parkingów w mieście, jednak powinna być płatna od g. 9-tej, by OBYWATELE MIASTA KROSNA mogli załatwić szybkie sprawy po otwarciu urzędów i instytucji bez płacenia 30 minut czy 1 godziny za postój 5-10 minut , aby podrzucić pismo, formularz do właściwego Urzędu. I zagłosuję na kandydata, który bez względu na poglądy polityczne ułatwi mi, mieszkańcowi Królewskiego Miasta Krosna funkcjonowanie w MOIM MIEŚCIE.

  Zgłoś nadużycie DOŚĆPRZYTOCKICHSŁYSIÓWCZAJÓWetc piątek, 03, luty 2017 19:11 Link do komentarza
 • Alfonso

  @ obserwator to sam we własnej osobie baran Nie ma jak samemu sobie dogadzać, miłość własna, bez elektrycznych gadżetów,
  och jak mokro

  Zgłoś nadużycie Alfonso piątek, 03, luty 2017 15:36 Link do komentarza
 • POdatNIK

  Żłobek jest potrzebny, nikt tego nie neguje. Ale tam nie ma warunków dojazdowych!!! Wąska ulica, brak miejsc postojowych. Na Guzikówce wyobraźcie sobie że mieszkają ludzie i chcą do pracy z osiedla wyjechać i po pracy wrócić!!!

  Zgłoś nadużycie POdatNIK piątek, 03, luty 2017 13:41 Link do komentarza
 • Krosnianka

  Wielka sprawa,wreszcie ktoś pomyślał o rzeczy ważnej dla mieszkańców właśnie w tym miejscu.
  Ale jak widać niektórzy zapomnieli,ze kiedyś tez mieli małe dzieci .

  Zgłoś nadużycie Krosnianka piątek, 03, luty 2017 13:12 Link do komentarza
 • Zenek

  "Przewidziano też budowę parkingu na 15 miejsc postojowych"
  Tu już was kompletnie porąbało, zobaczcie co się teraz dzieje koło szkoły i przedszkola.
  Proszę w trybie pilnym zrobić ulicę Kisielewskiego jednokierunkową - przynajmniej 0d 7.00 do 8.00 bo to co jest teraz to paranoja, kompletny paraliż osiedla.

  Zgłoś nadużycie Zenek piątek, 03, luty 2017 12:43 Link do komentarza
 • POdatNIK

  obserwator - hahahahahaa
  Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje - Prezes naszego klubu - niech żyje nam!!!
  To śpiewałem ja obserwator - urzędnik II klasy :)

  Zgłoś nadużycie POdatNIK piątek, 03, luty 2017 11:57 Link do komentarza
 • Obserwator

  Bardzo dobry pomysł.
  Mieszkamy w pobliżu a swoje bliźniaki wozimy dalej.
  Pan Baran juz tak duzo zrobił dla Krosna a wciąż ma dobre pomysły.
  Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

  Zgłoś nadużycie Obserwator piątek, 03, luty 2017 11:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?