KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Strajk Kobiet. 8 marca krośnianki będą protestować na Rynku

Krośnianki będę protestować. W środę (8 marca) zostanie zorganizowany Strajk Kobiet. Podczas akcji protestacyjnej kobiety będą walczyć o uznanie ich praw przez populistyczne i antykobiece rządy państw. Aby wyrazić głośne "nie" dla ograniczania ich wolności i praw, krośnianki spotkają się przy studni na Rynku. Początek wydarzenia o godzinie 17.

REKLAMA


Manifestacja na Rynku w Krośnie potrwa około pół godziny. Planowane są krótkie przemówienia oraz skandowanie haseł. Będzie przemawiać między innymi posłanka Platformy Obywatelskiej, Joanna Frydrych.
Czego żądają kobiety?

1. Pełni praw reprodukcyjnych: utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro czy badań prenatalnych najnowszej generacji.

2. Państwa wolnego od zabobonów: rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej, nie watykańskiej, likwidacji tzw. "klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt Kościoła, niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele, wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele.

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej: przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową, bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej, bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji, ochrony ofiar i izolacji sprawców, współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej, ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy.

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet: zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet, realnego zabezpieczenia społecznego rodzin osób z niepełnosprawnościami, skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych, podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia, równości płac bez względu na płeć.

- Apelujemy do kobiet, aby ubrały się na tę okazję na czarno oraz przyniosły ze sobą hasła i przedmioty, które zrobią hałas: gwizdki lub garnki - mówi Gabriela Polak, jedna z organizatorek wydarzenia.

Międzynarodowy Strajk Kobiet jest oddolną, bezpartyjną koalicją kobiet. Odbędzie się w ponad 50 krajach na całym świecie. W Krośnie organizacyjnie Strajk Kobiet wspiera Komitet Obrony Demokracji.

8 marca (Dzień Kobiet)
Międzynarodowy Strajk Kobiet
Krosno - Rynek (studnia), godzina 17.

red.

 • autor: red.

7 komentarzy

 • tropiciel oszustów

  wypowiedział bym się na temat zlotu debilizmu wrodzonego ale komuszki i zausznicy z portalu na rzecz Przytockiego i jego bandy, przydupasów mnie jak zawsze wykasują Jak widać cenzura słowa i wolność wypowiedzi na portalu KC jest stwierdzona. Krytyka Przytockiego jest kasowana. Doścignęli już Krzanowskiego w manipulowaniu faktami, prawdą na rzecz wazeliny i dupolizajstwa . Ukrywają prawdę na rzecz przychylności Przytockiego. Już nie długo komuszki w krosnie przestana rządzić i jak spojrzycie w oczy czytelnikom

  Zgłoś nadużycie tropiciel oszustów środa, 08, marzec 2017 17:33 Link do komentarza
 • j...

  @Max, uczestnicy będą ci sami :-).

  Zgłoś nadużycie j... środa, 08, marzec 2017 16:03 Link do komentarza
 • adams

  Bedzie tam ten lewak ,piewca homoseksualizmu z K 24 Krzanoś,ze swoim aparatem foto i zakodowanymi przydupasami magistratu krosnienskiego.

  Zgłoś nadużycie adams środa, 08, marzec 2017 14:02 Link do komentarza
 • Max

  Był strajk UBywatelski, to teraz przyszedł czas na strajk kUBiet.

  Zgłoś nadużycie Max środa, 08, marzec 2017 13:04 Link do komentarza
 • j...

  Czy ktoś, kto domaga się możliwości "dostępu do bezpiecznego" zabicia własnego dziecka, jest zdrowy psychicznie?

  Zgłoś nadużycie j... środa, 08, marzec 2017 10:38 Link do komentarza
 • zaciekawiony

  Przytocki będzie obok Joasi?

  Zgłoś nadużycie zaciekawiony środa, 08, marzec 2017 09:19 Link do komentarza
 • krośnianka

  Napisaliscie, że protest w Krośnie jest popierany przez KOD. A ja już mam gotową planszę z napisem "Mateuszu Kijowski, zapłać zaległe alimenty!!!". Czy myślicie, że mnie wyrzucą z demonstracji w imię prawdziwej demokracji?

  Zgłoś nadużycie krośnianka środa, 08, marzec 2017 07:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?