KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Secesja: Białobrzegi zbierają podpisy

Secesja: Białobrzegi zbierają podpisy Fot. Google

[PRIMA APRILIS] Czy Białobrzegi będą obchodziły setną rocznicę jako dzielnica Krosna? Sprawa stoi pod znakiem zapytania. Grupa białobrzeżan zbiera podpisy pod inicjatywą odłączenia od miasta. Akcja ruszyła w sobotę.

REKLAMA


- Mamy dość! - mówi coraz więcej mieszkańców tej dzielnicy. Twierdzą, że są pomijani, jeżeli chodzi o inwestycje podnoszące jakość życia, a za to lokuje się u nich wszystko, co najgorsze i najbardziej śmierdzące: wysypisko, zakład utylizacji odpadów, oczyszczalnię ścieków, a ostatnio kontenery socjalne dla osób niepłacących czynszu i sprawiających problemy.

Białobrzegi od 1926 roku znalazły się w granicach naszego miasta. Chodziło o pozyskanie terenów pod zabudowę dla Krosna.

- Nie wiedzieliśmy, że to będzie śmierdząca oczyszczalnia, wysypisko i kontenery na niewygodnych lokatorów! - mówią rozżaleni mieszkańcy.

Teraz, po niespełna 100 latach, część z nich jest gotowa się odłączyć. Ilu białobrzeżan myśli w ten sposób? Nie wiadomo. Obywatelska akcja zbierania podpisów rozpoczęła się dopiero dzisiaj. Kroplą, która przelała czarę, jest nieuwzględnienie dzielnicy w projekcie nowego planu rewitalizacji. W analizie, w której ustalono, jakie obszary są zdegradowane, kompletnie pominięto uciążliwość instalacji komunalnych.

Wiadomo, że z pomysłu secesji Białobrzeg cieszy się sąsiednia Korczyna. Zdaniem tamtejszych władz i mieszkańców może to zatrzymać kontrowersyjne inwestycje, takie jak kontenery socjalne lokowane w sąsiedztwie ich gminy.

Publikacja artykułu była żartem primaaprilisowym.

pd

 • autor: pd

6 komentarzy

 • użędnik

  Kończą się prace nad ustawą, która ma przekształcić prawo do użytkowania wieczystego gruntów pod domami mieszkalnymi we własność. Ministerstwo Infrastruktury liczy, że projekt szybko trafi pod obrady rządu. Dla Polaków oznacza to, że zamiast za użytkowanie przez 20 lat będą wnosić tzw. opłatę przekształceniową. Jednak grunt pod blokiem będzie ich, a nie państwa.

  Zgłoś nadużycie użędnik sobota, 08, kwiecień 2017 17:39 Link do komentarza
 • rerzmi

  Nawet straż pożarna jest w dzielnicy Białobrzegi. Wysypisko śmieci i oczyszczalnia :) czego chcieć więcej :)

  Zgłoś nadużycie rerzmi niedziela, 02, kwiecień 2017 17:12 Link do komentarza
 • xBranch ALLENDE

  szkoda, że to żart.........a mogło powstać Małe Księstwo Białobrzeskie: kościół jest./, Dom Kultury jest, sklep jest, most nowoczesny jest, szkoła jest, tylko knajpy brak, bo rondo chyba wnet powstanie.......

  Zgłoś nadużycie xBranch ALLENDE niedziela, 02, kwiecień 2017 15:41 Link do komentarza
 • ex

  1 kwietnia....

  Zgłoś nadużycie ex sobota, 01, kwiecień 2017 19:04 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  Białobrzegi traktowane jak dzielnica Polanka. Wszystko i wszystkich upycha się w naszej dzielnicy, a obiecanej drogi koło torów ani słychu ani widu.Za to extra towarzystwo okupuje ta obiecana drogę ,że strach tam tędy wracać do domów.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec sobota, 01, kwiecień 2017 14:23 Link do komentarza
 • Stanley

  Przyłączyć do Korczyny !!!!!!

  Zgłoś nadużycie Stanley sobota, 01, kwiecień 2017 12:40 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?