Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

22 kwietnia - dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W najbliższą sobotę (22 kwietnia) urzędy skarbowe organizują "Dzień Otwarty". Jednym z "otwartych" urzędów będzie US w Krośnie. Wszyscy, którzy jeszcze nie rozliczyli swoich PIT-ów i zamierzają osobiście złożyć lub wysłać przez Internet swoje zeznanie podatkowe, mogą odwiedzić urząd skarbowy w najbliższą sobotę, w godzinach od 9:00 do 13:00.

"Dzień otwarty" to również okazja do uzyskania fachowej informacji przy wypełnianiu zeznania podatkowego. W tym dniu pracownicy urzędów będą wyjaśniać wątpliwości związane z rozliczeniem PIT-ów za 2016 rok, np. z jakich ulg i odliczeń można skorzystać, kiedy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem, czy jak rozliczyć dochody zagraniczne. W trakcie "Dnia Otwartego" będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych w urzędach stanowisk komputerowych i wysłać swoje zeznanie roczne przez Internet lub skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR).

Żeby wysłać swoje rozliczenie podatkowe przez Internet, wystarczy zabrać ze sobą:
- rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 roku,
- jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć,
- warto mieć ze sobą również zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku - informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych i wysłania zeznania.

Kolejnym udogodnieniem dla podatników rozliczających PIT-y za 2016 rok będą zaplanowane na 27 i 28 kwietnia wydłużone godziny pracy we wszystkich urzędach skarbowych. W tych dniach będą one czynne do godziny 18:00.

ech/red.

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj