KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

22 kwietnia - dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W najbliższą sobotę (22 kwietnia) urzędy skarbowe organizują "Dzień Otwarty". Jednym z "otwartych" urzędów będzie US w Krośnie. Wszyscy, którzy jeszcze nie rozliczyli swoich PIT-ów i zamierzają osobiście złożyć lub wysłać przez Internet swoje zeznanie podatkowe, mogą odwiedzić urząd skarbowy w najbliższą sobotę, w godzinach od 9:00 do 13:00.

REKLAMA


"Dzień otwarty" to również okazja do uzyskania fachowej informacji przy wypełnianiu zeznania podatkowego. W tym dniu pracownicy urzędów będą wyjaśniać wątpliwości związane z rozliczeniem PIT-ów za 2016 rok, np. z jakich ulg i odliczeń można skorzystać, kiedy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem, czy jak rozliczyć dochody zagraniczne. W trakcie "Dnia Otwartego" będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych w urzędach stanowisk komputerowych i wysłać swoje zeznanie roczne przez Internet lub skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR).

Żeby wysłać swoje rozliczenie podatkowe przez Internet, wystarczy zabrać ze sobą:
- rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 roku,
- jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć,
- warto mieć ze sobą również zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku - informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych i wysłania zeznania.

Kolejnym udogodnieniem dla podatników rozliczających PIT-y za 2016 rok będą zaplanowane na 27 i 28 kwietnia wydłużone godziny pracy we wszystkich urzędach skarbowych. W tych dniach będą one czynne do godziny 18:00.

ech/red.

  • autor: ech/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?