KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


3. edycja CrosConDev przeszła do historii

3. edycja CrosConDev przeszła do historii Fot. archiwum

21 kwietnia w Krośnie odbyła się trzecia edycja spotkania z cyklu otwartych spotkań programistów CrosConDev. W spotkaniu udział wzięło ponad 70 osób. Wydarzenie było organizowane przez firmę IC COMPLEX.

REKLAMA


Spotkanie było okazją do integracji oraz rozwoju krośnieńskiej branży informatycznej. W trakcie wydarzenia przeprowadzono 3 prelekcje dotyczące zarówno zagadnień technologicznych, jak i bardzo istotnych w IT kwestii miękkich.

Uczestniczy CrosConDev w trakcie prezentacji przeprowadzonej przez Sławomira Wilusza zapoznali się z technologią umożliwiającą tworzenie aplikacji internetowych wymieniających informacje w czasie rzeczywistym. Druga prelekcja technologiczna, przeprowadzona przez Mateusza Pohla, dotyczyła metodologii programowania funkcyjnego w Javascript.

Organizatorzy CrosConDev chcą również zwrócić uwagę osób z branży IT również na tzw. "miękkie" zagadnienia związane m.in. z użytecznością aplikacji, wyglądem interfejsów czy wsparciem użytkowników. W trakcie III edycji CrosConDev, Mateusz Zych zaprezentował kwestie dotyczące jakości oprogramowania.

Po prelekcjach odbyła się luźna, networkingowa część CrosConDev połączona z karaoke. - Wzrost ilości uczestników oraz bardzo pozytywne opinie po spotkaniu jednoznacznie wskazują na potrzebę organizowania tego typu spotkań w przyszłości - podsumowuje Mateusz Zych, prezes zarządu IC COMPLEX, głównego organizatora spotkań.

Partnerami wydarzenia były PWSZ w Krośnie oraz firma IDEO. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne edycje CrosConDev.

mz/red.
Fot. archiwum

  • autor: mz/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?