Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

3. edycja CrosConDev przeszła do historii

3. edycja CrosConDev przeszła do historii Fot. archiwum

21 kwietnia w Krośnie odbyła się trzecia edycja spotkania z cyklu otwartych spotkań programistów CrosConDev. W spotkaniu udział wzięło ponad 70 osób. Wydarzenie było organizowane przez firmę IC COMPLEX.

REKLAMASpotkanie było okazją do integracji oraz rozwoju krośnieńskiej branży informatycznej. W trakcie wydarzenia przeprowadzono 3 prelekcje dotyczące zarówno zagadnień technologicznych, jak i bardzo istotnych w IT kwestii miękkich.

Uczestniczy CrosConDev w trakcie prezentacji przeprowadzonej przez Sławomira Wilusza zapoznali się z technologią umożliwiającą tworzenie aplikacji internetowych wymieniających informacje w czasie rzeczywistym. Druga prelekcja technologiczna, przeprowadzona przez Mateusza Pohla, dotyczyła metodologii programowania funkcyjnego w Javascript.

Organizatorzy CrosConDev chcą również zwrócić uwagę osób z branży IT również na tzw. "miękkie" zagadnienia związane m.in. z użytecznością aplikacji, wyglądem interfejsów czy wsparciem użytkowników. W trakcie III edycji CrosConDev, Mateusz Zych zaprezentował kwestie dotyczące jakości oprogramowania.

Po prelekcjach odbyła się luźna, networkingowa część CrosConDev połączona z karaoke. - Wzrost ilości uczestników oraz bardzo pozytywne opinie po spotkaniu jednoznacznie wskazują na potrzebę organizowania tego typu spotkań w przyszłości - podsumowuje Mateusz Zych, prezes zarządu IC COMPLEX, głównego organizatora spotkań.

Partnerami wydarzenia były PWSZ w Krośnie oraz firma IDEO. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne edycje CrosConDev.

mz/red.
Fot. archiwum

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj