Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno: Wzrost opłat za parkingi

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Parkowanie w centrum miasta to temat, który przewijał się podczas obrad kwietniowej sesji rady miasta. Zwracano uwagę na brak miejsc parkingowych, w tym na zajmowanie ich na cały dzień przez urzędników. Podjęto też uchwałę o wzroście opłat. Projekt przeszedł bez głosu sprzeciwu, w części strefy opłaty wzrosną o 100%.

Problem z parkowaniem w centrum miasta odczuwają sami radni, którzy nieraz spóźniają się na obrady, ponieważ szukanie miejsca do parkowania zajmuje im zbyt wiele czasu. Także w piątek (28 kwietnia) sesja rozpoczęła się z opóźnieniem, a radny Paweł Krzanowski (PiS) stwierdził, że sporo miejsc parkingowych na ul. Staszica i Grodzkiej zajmują pracownicy urzędu.

W bloku uchwał radni przegłosowali zmianę polegającą na wprowadzeniu nowych stawek opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania na terenie miasta.

Zgodnie z nową uchwałą o połowę wzrosną stawki na miejscach parkingowych przy ulicach Franciszkańskiej, Spółdzielczej, Blich, Słowackiego, Rynek, Zjazdowej, Portiusa, Pawła z Krosna i Piłsudskiego (na odcinku od Rynku do ul. Podwale). Nowe stawki będą wynosić:

1,50 zł - za połowę pierwszej godziny parkowania,
3,00 zł - za pierwszą godzinę parkowania,
3,60 zł - za drugą rozpoczętą godzinę parkowania,
4,30 zł - za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania,
3,00 zł - za czwartą i kolejną rozpoczętą godzinę parkowania.

Natomiast opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania obejmującej ulice Podwale, Tkacką, Grodzką (odcinek od ul. Tkackiej do Staszica), Staszica, Kapucyńską, Wisłoczą, ul. Forteczną, Legionów, Wojska Polskiego (od Placu Monte Cassino do skrzyżowania z ul. Niepodległości), Niepodległości (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do Legionów), oraz Bursaki (od ul. Niepodległości do Lenarta) wzrosną nawet o 100%. Dla samochodów osobowych będą wynosić:

2,00 zł - za pierwszą godzinę parkowania,
2,40 zł - za drugą rozpoczętą godzinę parkowania,
2,80 zł - za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania,
2,00 zł – za czwartą i kolejną rozpoczętą godzinę parkowania.

"Wprowadzenie wyższej opłaty ma za zadanie ograniczyć ilość parkujących samochodów w strefie płatnego parkowania i udostępniać miejsca parkingowe dla interesantów, klientów i turystów. Jest to dalszy krok w kierunku ograniczenia przejazdu i parkowania samochodów w obrębie zabytkowej części miasta jak również ma za zadanie zwiększyć rotacyjność parkujących samochodów na parkingach w strefie płatnego parkowania zlokalizowanych poza Starówką" - napisano w uzasadnieniu.

Prezydent Piotr Przytocki przypomniał, że rada miasta po raz pierwszy podniosła opłaty za parkowanie w 2003 roku. - To była jedna z istotnych zmian - podkreślał prezydent - Od tego czasu wysokość opłaty poza strefą staromiejską i w samym Rynku istotnie nie ulegała zmianie. Piotr Przytocki przypomniał przy tym podwyżkę opłat z 2008 roku i ponowną obniżkę w 2011 dodając, że poza strefą Rynku przez cały czas obowiązywała niezmiennie taryfa sprzed 14 lat. - W tym czasie przyrost pojazdów był gwałtowny - podkreślał prezydent.

Uchwałę przyjęto 18 głosami "za", przy 3 "wstrzymujących się".

pd
Fot. Piotr Dymiński

4 komentarzy

 • ministrant

  Może nie każdy sie ze mnom zgodzi, ale mnie sie wydaje rze oplaty za parkingi można było by znieść i ludzie by parkowali za darmo. Nie całkiem za darmo. Za każdom godzine postoju kierowca by był zobowiązany do odmówienia "Zdrowaś Mario" albo innej modlitwy błagającej Pana Boga o pomyślność dla Krosna i mieszkańców. Krosno to miasto Katolików o czym świadczy wielka ilość Kościołów i Klasztorów. Na pewno zModlitwy by był większy porzytek aniżeli z mamomy czyli piniendzy. Pan Bóg patrzy i widzi wszystko.

  Zgłoś nadużycie ministrant niedziela, 07, maj 2017 19:39 Link do komentarza
 • Timur

  A jak człowiek chce iść do Urzędu np.o wydziału komunikacji gdzie konkretną kasę zostawia to jeszcze i za parking pod urzedem płacić musi (o ile w ogóle są tam jakieś miejsca dla tzw petentów)

  Zgłoś nadużycie Timur niedziela, 07, maj 2017 12:52 Link do komentarza
 • AGA

  Zamiast zostawic parking przy Łukasiewiczu to jakis " mądry " wymyslił kretynskie ławeczki i drzewka a teraz brak miejsc no chyba to oczywiste !!!!

  Zgłoś nadużycie AGA niedziela, 07, maj 2017 10:50 Link do komentarza
 • Podatnik

  To z naszych podatków te parkingi a teraz jeszcze mamy płacić ?! MIESZKAŃCY KROSNA MAJĄ MIEĆ ZA DARMO !!!

  Zgłoś nadużycie Podatnik niedziela, 07, maj 2017 07:30 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj