KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wierzby nad Lubatówką nie zostaną wycięte

Wierzby nad Lubatówką nie zostaną wycięte Fot. Piotr Dymiński

Stare wierzby nad Lubatówką nie są przeznaczone do wycinki. Tak urząd miasta poinformował "Zielone Krosno". Treść odpowiedź z magistratu została opublikowana na Facebooku akcji obywatelskiej.

REKLAMA


O groźbie wycięcia drzew poinformowano na internetowym profilu "Zielone Krosno" na początku kwietnia. Było to niedługo po wycięciu innych drzew nad Lubatówka i przy ul. Parkowej. Obrońcy przyrody podnieśli alarm i skierowali pisma do urzędu: Więcej drzew czy więcej betonu? Dla "Zielonego Krosna" wybór jest prosty

W uzasadnieniu podkreślano, że wierzby, nawet te spróchniałe wewnątrz, jeszcze przez wiele lat będą niezwykle cenne przyrodniczo. Wyjątkowość wierzby bierze się z jej niezwykłego, miękkiego drewna, które od wieków daje schronienie ptakom i dzikim zwierzętom.

9 maja "Zielone Krosno" poinformowało o odpowiedzi z urzędu (publikując dokument datowany na 4 maja).

W piśmie naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Krzysztof Smerecki poinformował, że oznaczone drzewa nie będa wycinane, a jedynie przeprowadzi się czynności ogławiające. Realizacja tego zadania została wstrzymana ze względu na miejsca lęgowe ptaków. Naczelnik zapewnił też, że nie zostaną naruszone żadne istniejące dziuple.

"Doczekaliśmy się odpowiedzi na nasze pismo w sprawie wierzb nad Lubatówką. Nasza petycja oraz Wasza obecność na FB uruchomiły dyskusję w urzędzie na temat zieleni w mieście, jak i wokół potoka. Dały także wsparcie Wydziałowi Ochrony Środowiska w Krośnie na szersze działanie, które mamy nadzieję zaowocuje wkrótce korzystnymi dla natury zmianami. Wiemy, że przygotowywany jest plan odbudowy naturalnego terenu wokół Lubatówki i mamy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Dziękujemy za Wasze wsparcie na stronie - im nas będzie więcej, tym głos nasz będzie bardziej słychać!" - napisano na profilu "Zielonego Krosna".

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

3 komentarzy

 • Trybun  ludowy

  To może taki znany cytat przytocze nawiązując do tematu terenow zielonych, przyrody generalnie. " NIE BYŁO NAS, BYŁ LAS, NIE BĘDZIE NAS, BĘDZIE LAS "

  Zgłoś nadużycie Trybun ludowy poniedziałek, 15, maj 2017 23:55 Link do komentarza
 • Jodła

  W Jedliczu bardzo dużo drzew wycięto może ktoś się zainteresuje

  Zgłoś nadużycie Jodła poniedziałek, 15, maj 2017 21:10 Link do komentarza
 • M

  I bardzo dobrze! Trzeba jeszcze apelować o zasadzenie nowych drzew w miejsce wyciętych. I o przedłużenie bulwarów nad Lubatowką, żeby można było dojść nimi do Głowienki.

  Zgłoś nadużycie M poniedziałek, 15, maj 2017 19:14 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?