Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Dzień godności w najbliższą środę

Dzień godności w najbliższą środę Fot. archiwum

Rafał Jędrzejczyk z Teatru Starego w Krakowie będzie gościem specjalnym krośnieńskich obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 2017. W programie koncert charytatywny. Uroczystość odbędzie się 24 maja.

Tegoroczne obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną są połączone z jubileuszem 35–lecia działalności Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie.

Celem obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób z tym rodzajem niepełnosprawności, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Dzień Godności jest też doskonałą okazją do podkreślenia dorobku stowarzyszenia wypracowanego na przestrzeni 35 lat oraz zasygnalizowania potrzeb.

Program obchodów:
- 14.30 - Msza Święta w Kościele Farnym,
- 15.30 - spotkanie na Rynku,
- 16.00 - "Marsz Godności" (przemarsz z Rynku do RCKP),
- 16.45 - powitanie uczestników uroczystości, krótkie wystąpienia zaproszonych gości,
- 17.00 - Koncert charytatywny w wykonaniu słuchaczy Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie, gościem specjalnym będzie Rafał Jędrzejczyk, aktor Teatru Starego w Krakowie.

W trakcie koncertu  będzie prowadzona sprzedaż "cegiełek" o wartości 20 zł, prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością i licytacja obrazów oraz zbiórka do puszek.

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych stowarzyszenia. "Cegiełki" są również do nabycia w siedzibie stowarzyszenia (Krosno ul. Powstańców Śląskich 16).

pd

2 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj