KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno w "Jakiej to melodii". Robert Janowski wspomina Miasto Szkła

"Jaka to melodia" - odcinek specjalny dla Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie. "Jaka to melodia" - odcinek specjalny dla Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie. Fot. Media Corporation

Dużo było szumu medialnego w ostatnich tygodniach wokół ulubionego wśród polskich widzów muzycznego teleturnieju… Czy emitowany przez TVP 1 od 4 września 1997 roku muzyczny hit przejdzie do historii? Telewizja Polska zapewnia, że nie zniknie z anteny, zmieni się jedynie jego formuła... Czy prowadzącym nadal będzie Robert Janowski? Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że Krosno i Krośnianie zaistnieli w nim wielokrotnie. Jeden z wielkanocnych odcinków specjalnych był poświęcony krośnieńskiemu Caritas. Swoją wygraną przeznaczyły na krośnieńską placówkę zaproszone do programu gwiazdy Anna Wyszkoni, Marcin Wyrostek i Stanisław Karpiel-Bułecka.

REKLAMA


Największy hit dwudziestolecia
"Jaka to melodia" to jedynkowy hit od 20 lat. W ostatnich latach przyciągał więcej odbiorców, niż rozrywkowe programy nadawane w komercyjnych stacjach. Program został wybrany przez widzów największym hitem dwudziestolecia. Przynosi stacji największe ze wszystkich programów wpływy z reklam.

Od samego początku gospodarzem programu był Robert Janowski, choć nieoficjalnie pierwszym prowadzącym był Jacek Borkowski, który nagrał kilkanaście niewyemitowanych ostatecznie odcinków.

Teleturniej opiera się na prostych regułach. Trzech zawodników odgaduje przeboje na podstawie paru nut. Za odgadnięte tytuły wygrywają pieniądze, a ten, kto uzbiera ich najwięcej, przechodzi do kolejnej rundy. Najlepszy gracz odcinka dostaje się do finału, gdzie do wygrania jest 10 tys. złotych, a w finałach miesiąca samochód.

Od kilku lat pojawiły się dłuższe, niedzielne, programy specjalne z udziałem najlepszych zawodników poprzednich emisji lub polskich gwiazd. Wygrana w tych programach jest przeznaczana na cel charytatywny.

Krosno w "Jakiej to melodii"
W ostatnich latach wątek krośnieński pojawia się w teleturnieju dość regularnie. W 2010 roku Krosno wzięło udział w turnieju miast, gdzie m.in. prezentowano szkło. Od tego czasu Robert Janowski sentymentalnie jest związany z Krosnem.

- Niestety nieczęsto bywam w Krośnie. Zdecydowanie za rzadko. Piękny region, gościnni ludzie, otwarte dusze… Może macie gdzieś jakiś pustostan - chętnie się przeniosę z Ursynowa (uśmiecha się). Z Krosna pochodzą państwo Habrat i ich piękne dzieła ze szkła. Mam nawet kilka rzeźb w domu. Gościłem ich kiedyś w swoim programie "Jaka to melodia". Ludzie z pasją, wasi krajanie. Gratuluję - mówi w rozmowie z KrosnoCity.pl Robert Janowski.

- Już jakiś czas umawiam się na koncert lub recital dla mieszkańców Krosna… Może po tym artykule sprawa stanie się bardziej aktualna? Bardzo bym chciał dla Was zaśpiewać - dodaje Janowski.

Charytatywnie
Dwukrotnie (w 2012 i 2014) wyemitowano odcinki specjalne, w których raz dziennikarze Radia Złote Przeboje, a później sportowcy wygraną przeznaczyli na leczenie Marysi Zawiszy z Krosna. Dziewczynka cierpi na rozszczep kręgosłupa i wiele chorób sprzężonych.

W 2013 wyemitowano odcinek specjalny, w którym gośćmi byli znani w Polsce obcokrajowcy, a pieniężną wygraną przeznaczyli dla chorego na mózgowe porażenie dziecięce Maksa Paradysza z Krosna.

29 sierpnia 2015 odbył się w Krośnie casting do "Jaka to melodia". W odcinkach jesiennych 2015 roku pojawiło się sporo zawodników z Krosna i okolic.

W marcu 2017 przygotowany został odcinek specjalny dla Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie. W programie wystąpili Anna Wyszkoni, Marcin Wyrostek i Staszek Karpiel-Bułecka. Gośćmi byli krośnianie, m.in. ks. Marek Zarzyczny, dyrektor krośnieńskiego Caritas oraz Izabela Zatorska, specjalizująca się w biegach długodystansowych i biegach górskich, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Czy "Jaka to melodia" przetrwa? W jakiej formule? Czy zobaczymy nowe odcinki programu z udziałem prowadzącego Roberta Janowskiego?

- Jakieś szanse są - mówi Robert Janowski. - Wciąż trwają rozmowy między producentem programu, Media Corporation, a TVP 1. Nie mam pojęcia, jak się to skończy. Określiłem swoje oczekiwania już w maju… Możemy tylko czekać. Chciałbym, aby ten program trwał w niezmienionej formie. Stał się już wartością samą w sobie. Jest potrzebny widzom. Często oglądają Jedynkę tylko dla "Jakiej to Melodii", spotykam się z takimi opiniami. Wszystkim żal i smutno... Też nie mogą uwierzyć, że zdjęcie programu z anteny jest możliwe, albo jego totalna modyfikacja z nowym prowadzącym? Wydaje mi się, że zatapia się piękny żaglowiec, a zamiast tego podstawia się zwykłą łódkę - mówi na zakończenie rozmowy z KrosnoCity.pl, Robert Janowski.

My również mamy nadzieję, że w jesiennej ramówce TVP1 program pojawi się w niezmienionej formie z tym samym prowadzącym.

Fotorelacja z odcinka specjalnego dla Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie:

mg
Fot. Media Corporation

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?